Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Suknia projektantki z Rzepina - Kamy Ostaszewskiej na planie serialu „Dom pod Dwoma Orłami”

Środa 4 stycznia 2023 brak komentarzy

Suknia ślubna Karoliny Gruszki w serialu „Dom pod Dwoma Orłami”

1.stycznia na antenie TVP 1 miał premierę serial historyczny „Dom pod Dwoma Orłami”. Występuje w nim Karolina Gruszka, która wcieliła się w rolę Zofii. W scenie ślubu w najbliższym odcinku aktorka wystąpi w sukni ślubnej zaprojektowanej i uszytej specjalne na potrzeby serialu w pracowni sukien Kamy Ostaszewskiej, która urodziła się w Krośnie Odrzańskim a wychowała w Rzepinie. Technikum odzieżowe kończyła w Słubicach.

Był rok 2020, początek pandemii i całej serii lockdownów i ograniczeń. Branża ślubna zamarła. W tym trudnym czasie późnym wieczorem zadzwonił telefon. W słuchawce głos znanej polskiej kostiumolog, Magdaleny Rutkiewicz-Luterek. Powiedziała parę słów o planowanym serialu i zapytała, czy nie chciałabym uszyć sukni ślubnej dla Karoliny Gruszki, grającej w tym serialu młodą Zofię Szablewską. 

 I tak rozpoczął się etap twórczy współpracy z ekipą serialu „Dom pod Dwoma Orłami”. 

„To było ciekawe wyzwanie i moja pierwsza poważna współpraca z branżą filmową. Dlatego jestem szczególnie dumna z tego, że suknia zrobiła wrażenie na Pani Karolinie i Pani Magdalenie. A komplementy z ich ust, porównujące projekt i jakość wykonania do znanych polskich domów mody, były mi szczególnie miłe.” 

Kama. Ostaszewska

Suknia ślubna w stylu lat 20-stych dla Karoliny Gruszki powstawała w Atelier jesienią 2020 roku. 

To prosta długa suknia ślubna w stylu lat 20-tych z obniżoną talią i rękawami „bufkami”  wykończonymi szerokim koronkowym mankietem zapinanym na małe guziczki. Zbluzowany przód sukienki opadał na koronkowy pasek. Całość ozdobiona długim trenem i pęknięciem na plecach. Kreację uzupełnił długi welon z czepkiem, zdobiony ręcznie naszywanym bogatym haftem i upinanymi żywymi kwiatami.

Kama Ostaszewska to 44 letnia pochodząca z Rzepina artystka-plastyk (tkanina artystyczna, malarstwo). Technikum odzieżowe kończyła w Słubicach. Zawodowo projektantka sukien ślubnych i wieczorowych prowadząca atelier w Poznaniu przy ul. Garbary.  Prywatnie mama 3,5 letniego Oskara, pasjonatka kotów, podróży po Azji.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 20 kwietnia 2024 15:26:47
  • imieniny obchodzą:

    Agnieszka, Teodor, Czesław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij