Straż Miejska w Słubicach będzie pracować dłużej
Sobota 2 lutego 2019 brak komentarzy
Straż Miejska otrzyma dwa dodatkowe etaty a także radiowóz aby lepiej i sprawniej wypełniać swoje obowiązki. Dzięki zapisom w budżecie gminy Słubice na rok 2019 Straż Miejska otrzyma 50 tys. zł na stworzenie w tym roku dwóch dodatkowych etatów oraz 120 tys. zł na zakup radiowozu. Wydłuża się także czas pracy strażników miejskich - będą pracować w systemie dwuzmianowym, od 6.00 do 22.00.
Podczas IV sesji Rady Miejskiej w Słubicach (31 stycznia) Komendant Straży Miejskiej Wiesław Zackiewicz przedstawił sprawozdanie z działalności straży za 2018 rok w którym przedstawił dane m.in. o statystykach, z których wynika, że w ub. roku strażnicy przeprowadzili 328 patroli prewencyjnych, 72 patrole wspólnie z policją, a podjętych interwencji było 1697. Gros z nich to efekt współdziałania z mieszkańcami. – Przeprowadziliśmy też 66 czynności interwencyjno-kontrolnych dotyczących porządku na posesjach, wykrytych zostało 11 dzikich wysypisk, m.in. dzięki zamontowaniu kamer pułapek, 21 razy interweniowaliśmy z powodu pozostawionych odpadów poremontowych – wyliczał komendant. Kolejny raz w ramach działań profilaktycznych wydano „Vademecum dla właścicieli psów”, w 2019 roku będzie kontynuowana akcja, która polega na malowaniu na chodnikach, wspólnie z uczniami szkół podstawowych, napisów „Posprzątaj ja w to wchodzę”, żeby przypomnieć właścicielom czworonogów o obowiązku sprzątania psich odchodów. Ponadto strażnicy w ub. roku 86 razy pukali do drzwi mieszkańców, żeby sprawdzić, czym palą w piecach, rozdawali biuletyn „Nie spalaj odpadów”, kontrolowali też wywóz nieczystości płynnych. Prowadzi również bezpłatne znakowanie rowerów w swojej siedzibie przy ul. Akademickiej 1. Każdy, kto oznaczy rower dostaje opaskę odblaskową i kamizelkę. Strażników widać też na drogach. W ub. roku przeprowadzili 388 kontroli parkowania w miejscach o dużym natężeniu ruchu. "Dodatkowe etaty i radiowóz pozwolą nam zwiększyć częstotliwość kontroli i bardzo się z tego cieszymy. Ponadto, gdy tylko zostaną przeszkoleni nowi pracownicy, ich nabór będzie w połowie roku, zaczniemy wówczas pracować w systemie dwuzmianowym, od 6.00 do 22.00. Myślę, że stanie się to pod koniec roku" – zapowiada komendant W. Zackiewicz.
inf.pras. UM Słubice/foprac.wł.







A co Ty o tym myślisz?