Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” pomaga osobom bezdomnym

Wtorek 24 listopada 2020 brak komentarzy

Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” jest organizacją skupiającą swoje działania głównie na wsparciu osób bezdomnych, w ramach swojej dwuletniej działalności inicjują spotkania dla osób bezdomnych opierające się na wsparciu i rozwiązywaniu problemów. 

Od dwóch lat na rzecz osób bezdomnych działa punkt wsparcia, gdzie osoby te mogą przyjść i otrzymać odpowiednią pomoc. Wielu z takiej pomocy skorzystało i korzysta do dziś. Wszelkie podejmowane kroki przez stowarzyszenie odbywają się przy ścisłej współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, bo jak wiemy stowarzyszenie stworzone zostało właśnie przez pracowników tej instytucji. 

Zjawisko bezdomności należy do nieodłącznych problemów z jakimi borykają się kraje zarówno biedne jak i bogate. Ma ono wpływ na sposób funkcjonowania społeczeństw, gdyż jest odbierane jako naruszenie porządku, ładu, zagrożenie bezpieczeństwa i spokoju.

Znaczna część pracy realizowana przez członków stowarzyszenie opiera się na tym, żeby bezdomny był gotowy przyjąć pomoc, nie uzależniając się od niej. Inaczej mówiąc, aby posłużyła ona do zmiany jego życia, a nie była tylko przyjmowaniem pomocy w nieskończoność.

Nie dla wszystkich jest oczywiste, że bezdomny bezdomnemu nierówny: ten, kto ma za sobą dwa lata bezdomności, funkcjonuje zupełnie inaczej niż ten, kto już 15 lat jest bezdomny, jest im potrzebny inny rodzaj i zakres pomocy. Ponadto są bezdomni przewlekle chorzy, są też tacy, którzy nie mają szans na zatrudnienie, nie są zdolni do samodzielnego życia, nie mają motywacji. Niektórzy mogą funkcjonować tylko w oparciu o wspólnotę. Tymczasem mówi się o nich, jakby to była jednorodna masa ludzi, którzy jednakowo się zachowują.

W ramach działalności stowarzyszenia realizowane są spotkania przy ognisku w tym również spotkania z ratownikiem ,wielkanocne czy Bożonarodzeniowe.
Pomimo obecnej pandemii która wprowadziła wiele ograniczeń działania przez Stowarzyszenie na rzecz drugiego człowieka prowadzone są cały czas.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 28 stycznia 2023 14:16:01
  • imieniny obchodzą:

    Walery, Radomir, Karol

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij