Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Słubiccy dzielnicowi udaremnili wprowadzenie do obrotu ponad pół miliona sztuk nielegalnych papierosów

Poniedziałek 14 marca 2022 brak komentarzy

Słubiccy dzielnicowi zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który ładował do auta papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Przestępczym procederem naraził tym samym na uszczuplenie budżetu państwa na kwotę ponad 624 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty karne – grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

W ubiegły poniedziałek (7 marca) na terenie gminy Górzyca słubiccy dzielnicowi - aspirant Dariusz Więcko oraz młodszy aspirant Jakub Komar - w trakcie obchodu rejonu służbowego zauważyli mężczyznę, który przepakowywał kartony z garażu do swojego pojazdu. Jego zdenerwowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy postanowili zajrzeć do kartonów i skontrolować załadunek. I tym razem ich „policyjny nos” nie zawiódł. Okazało się, że zarówno w pojeździe, jak i w jego garażu znajdowało się ponad 552 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjantów  w trakcie  sprawdzania garażu zaskoczyła nie tylko ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych, ale i kolejne znalezione w garażu kartony z papierosami.

Zatrzymany mężczyzna to 40-letni mieszkaniec powiatu słubickiego, który usłyszał dwa zarzuty nabycia i przewożenia nielegalnych wyrobów tytoniowych, zamiaru wprowadzenia ich do obrotu oraz uchylania się od opodatkowania. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności więzienia. Przestępczym procederem naraził na uszczuplenie budżetu państwa na kwotę ponad 624 tysięcy złotych.

Inf.pras KPP Słubice / aspirant Agnieszka Kaczmarek / Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 25 czerwca 2022 0:21:55
  • imieniny obchodzą:

    Dorota, Łucja, Wilhelm

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij