Romeo. Julia - nowy projekt edukacyjny
Piątek 26 stycznia 2018 brak komentarzy
Dla 7 licealistów z Liceum Ogólnokształcącego i. Zbigniewa Herberta w Słubicach i 9 polskich uczniów z Karl Liebknecht Gymnasium we Frankfurcie nad Odrą zaczęła się nowa, wielka artystyczna przygoda. Wspólnie z Brandenburską Orkiestrą Państwową z Frankfurtu nad Odrą rozpoczęli pierwsze próby do polsko – niemieckiego projektu edukacyjnego, który przygotuje przedstawienie „Romeo. Julia”.

Ta szesnastoosobowa grupa to tylko mała część z ponad 300 polskich i niemieckich uczestników i aktorów przedstawienia zaangażowanych w to przedsięwzięcie, (wśród nich są dzieci ze szkoły muzycznej ze Słubic, licealiści z Rzepina, dzieci i młodzież ze szkół z Frankfurtu, Seelow, Eisenhüttenstadt) które zostanie wystawione pod koniec kwietnia na wielkiej scenie Forum Kleista we Frankfurcie nad Odrą

To kolejny projekt realizowany i finansowany z zewnątrz przez szwajcarską Fundację Drosos – organizację charytatywnę założoną w 2003 roku w Zurychu. Fundacja działa na rzecz oświaty, odżywiania oraz opieki zdrowia w biednych regionach świata.
Premiera odbędzie się 28 kwietnia 2018 w Kleist Forum. Młodzi artyści wystawią aż 3 przedstawienia. Ogromnym atutem tego artystycznego widowiska jest muzyka grana “na żywo” przez Brandenburską Orkiestrę przez cały czas trwania sztuki. Dodatkowo uczniowie dzięki temu projektowi mają możliwość nauki przez obserwację. Będą współpracować z choreografami, specjalistami od efektów, kostiumologami. Sami wcześniej już pracowali z pisarzami nad scenariuszem pisząc teksty na których podstawie powstała sztuka.

Kalendarium
27 kwietnia - próba generalna
28 kwietnia - premiera - przedstawienia 15:00 i 17:00
29 kwietnia - przedstawienie
Kleist Forum
Platz der Einheit 1, 15230 Frankfurt (Oder), Niemcy
Telefon: +49 335 40100
inf.pras/foto Liceum Ogólnokształcące w Słubicach/Dorota Rutka







A co Ty o tym myślisz?