Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Rekordowy szalik Handmade dla WOŚP powstaje także w Słubicach

Wtorek 18 stycznia 2022 brak komentarzy

Dziergam - wspieram!

Dziewczyny ze Słubic połączyły swoją pasję do dziergania z pomocą dla WOŚP - przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji pod nazwą Rekordowy szalik Handmade dla WOŚP i z resztek wełny wykonały swoje szaliki. 

Akcja polega na zrobieniu na drutach lub szydełku kawałka szalika o szerokości 20 cm i dowolnej długości i przesłania go w wyznaczone miejsca na terenie całej Polski. Kawałki szalika zostaną zszyte, powstały gigantycznej długości szalik zostanie wystawiony na aukcji WOŚP a dochód z jego sprzedaży zasili skarbonkę 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcej informacji o akcji: 

"Pomysł jest prosty a idea szczytna. Jeśli umiesz robić na drutach, szydełku lub pleciesz rękoma, masz trochę włóczki i masz chęć pomagać zapraszamy do wsparcia akcji. W dniu 30 stycznia 2022 po raz 30. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a my chcemy aby ten dzień był wyjątkowy. Dlatego wspólnie ze Sztabem WOŚP w Mińsku Mazowieckim wychodzimy z inicjatywą stworzenia najdłuższego Szalika w Polsce. Wystarczy, że zrobisz kawałek szalika o szerokości 20 cm z dowolnej włóczki, dowolnym ściegiem i dowolnej jak najdłuższej długości (preferowana długość odcinka 150cm - wielokrotność 150 cm powinny być zszywane ze sobą) i prześlesz go do przedstawicieli akcji. Do dnia 30 stycznia 2022 będziemy zszywać kawałki do siebie, tak aby stworzył on jedną całość. Zszyty Szalik zostanie wystawiony na aukcję WOŚP a pieniądze zasilą cel 30. Finału WOŚP.  Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Jeśli nie dziergasz a masz włóczkę, która zalega w szufladzie u babci lub w szafie pod ubraniami daj znać chętnie ją przygarniemy  Każda osoba biorąca udział w aukcji zostanie podpisana na metce do Szalika. Czekamy na Was P.S. W związku z pojawieniem się głosów o ponownym wykorzystaniu szalika po jego zrobieniu. Obiecuję dołożyć wszelkich starań aby szalik nie wylądował w śmieciach a został wykorzystany do wyrobu pożytecznych rzeczy np. koców dla seniorów, dzieci czy nawet czworonożnych pupilów. - czytamy w opisie organizatorów.

Trzymamy kciuki, powodzenia! 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 20 maja 2022 21:33:04
  • imieniny obchodzą:

    Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij