Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Radosne „Wakacje w Bibliotece”.

Czwartek 14 lipca 2022 brak komentarzy

W dniach 28 czerwca- 7 lipca 2022 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubicach odbyły się zajęcia plenerowe dla dzieci, ph. „Wakacje w Bibliotece”.  Nasze spotkania to zawsze spotkanie z ciekawą książką, to dobra zabawa i wesoły czas z rówieśnikami. Pierwszego dnia zaprosiliśmy młodych czytelników do bajkowego świata twórczości Marii Konopnickiej, polskiej pisarki i poetki, która została wybrana przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej patronką roku 2022.

Wspólnie przeczytaliśmy jedną z najbardziej znanych książek autorki pt. "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Bajka ta zainspirowała dzieci do wspaniałej twórczości plastycznej, której efektem były niezwykle kolorowe i zaskakujące kukiełki, przedstawiające bohaterów książki. Kolejnego dnia wybraliśmy się na spacer w chmurach. Lektura książki Anny Dziewit-Meller". Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy" przybliżyła dzieciom postać  Wandy Rutkiewicz- królowej najwyższych gór . Wspólnie rozmawialiśmy o wakacyjnych planach, podróżach i marzeniach. A jak podróże, to wspomnienia i pozdrowienia. Własnoręcznie wykonane pocztówki w formacie XXL sprawiły dzieciom mnóstwo radości. Kolejne spotkanie to wspaniałe wynalazki i wielcy wynalazcy- Jan Szczepanik i Ignacy Łukasiewicz - patron roku 2022. To oni wynaleźli kamizelkę kuloodporną, telektroskop, bezpieczną lampę naftową i wiele innych bardzo przydatnych przedmiotów. Prezentacje, filmy i wizyta w Dziale Regionalnym, gdzie dzieci obejrzały zgromadzone eksponaty i pamiątki, stały się inspiracją do wykonania własnych książek, opisujących ich marzenia, przygody i historie. Kolejny raz dzieci udowodniły, że są bardzo zdolne, kreatywne i mają mnóstwo fantastycznych pomysłów. Ostatniego dnia Wakacji w Bibliotece przenieśliśmy  się w niesamowicie interesujący świat roślin. Czytaliśmy przepiękną opowieść "Drzewo darów", której autorem jest Shel Silverstein, ukazującą przyjaźń między drzewem i chłopcem. Lektura skłoniła nas do przemyśleń i rozmów na temat dzielenia się z innymi i sprawiania sobie nawzajem radości. Postanowiliśmy upamiętnić Rok Botaniki 2022 sadząc przed biblioteką hortensję, której dzieci nadały imię "DARja". Podczas zajęć nie zabrakło wesołych zabaw, i zagadek. A na koniec, wspaniała niespodzianka! Roztańczone, radosne spotkanie z Panią  Olga Shabelko,  właścicielką i instruktorką  słubickiej szkoły tańca Dance School GINGER.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, wspaniałą atmosferę i uśmiech od ucha do ucha!  Życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia w bibliotece. Ciekawe książki czekają na czytelników!

Zespół BPMiG w Słubicach

[GALERIA]


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 14 sierpnia 2022 5:45:54
  • imieniny obchodzą:

    Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij