Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Przed nami uroczyste otwarcie European New School of Digital Studies (ENS) w Słubicach

Środa 16 września 2020 brak komentarzy

Uniwersytet Europejski Viadrina wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają na uroczyste otwarcie European New School of Digital Studies (ENS) w dniu 22 października 2020 roku

Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają w czwartek, 22 października 2020 roku o godz. 18.00 na uroczyste otwarcie European New School of Digital Studies (ENS). Otwarcie i dyskusja panelowa będą transmitowane na żywo na stronie www.europeannewschool.eu
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w uroczystości otwarcia mogą uczestniczyć tylko zaproszeni goście.

Uroczystość otworzą prof. Julia von Blumenthal, prezydentka Uniwersytetu Europejskiego Viadrina oraz prof. Bogumiła Kaniewska, rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Następnie głos zabiorą premier Brandenburgii, dr Dietmar Woidke oraz Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego. Szanse i wyzwania, które digitalizacja stawia przed nauką i uniwersytetami to temat panelu dyskusyjnego pt.: „The University Worth Fighting For”, w którym wezmą udział:

- dr Nishant Shah, dyrektor ds. badań i rozwoju, ArtEZ University for the Arts, Holandia,

- Linda Walter, absolwentka Viadriny i założycielka bloga „Future Challenges”,

- dr Paul von Bünau, prezes idalabu, Agency for Data Science.

Uroczystość ta jest również okazją do powitania nowych studentów w Collegium Polonicum z okazji nowego roku akademickiego 2020/21.

O muzyczną oprawę w trakcie otwarcia zadba berliński artysta ricoloop

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie: www.europeannewschool.eu#opening

O ENS:

ENS jest wspólnym projektem Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którego zadaniem jest prowadzenie transdyscyplinarnych badań nad wyzwaniami społeczeństwa cyfrowego. Siedziba ENS znajduje się w Collegium Polonicum w Słubicach. 
W semestrze zimowym 2020/21 rozpocznie działalność Master of Digital Entrepreneurship (MoDE) – pierwszy kierunek studiów European New School of Digital Studies.

Obecnie w ENS zatrudniani są profesorowie reprezentujący następujące dziedziny: „Prawo i etyka społeczeństwa cyfrowego”, „Zarządzanie informacją i transformacja cyfrowa”, „Socjologia technologii” oraz „Teoria polityki i demokracja cyfrowa”. Oprócz nich pracownicy naukowi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu poprowadzą zajęcia z zakres nauk komputerowych.

(fot. Adam Czernieńko)


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 14 sierpnia 2022 4:52:33
  • imieniny obchodzą:

    Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij