Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Przeciwnicy reżimu sanitarnego z Polski i Niemiec spotkają się na moście granicznym w Słubicach/Frankfurcie nad Odrą

Piątek 17 grudnia 2021 brak komentarzy

W niedzielę należy spodziewać się utrudnień przy przekraczaniu granicy przez most graniczny w Słubicach/Frankfurcie nad Odrą. Tego dnia niemiecka partia AfD wraz z polskimi partnerami planuje akcję protestacyjną przeciwko przymusowi szczepień, wspierającą broniących polskich granic i popierającą idee wolnościowe. 

Dodatkowo, tego dnia kilka ulic dalej odbędzie się kontrmanifestacja zorganizowana przez Kein Ort für Nazis in Frankfurt (Oder) / No BorderlandsGenug ist.

AfD planuje rozpocząć swoje przemówienia na Frankfurter BrunnenPlatz o godz. 13:00, kontrmanifestanci Hortenvorplatz w centrum miasta o godz. 12.00! 

“Ponownie wychodzimy na ulice i wzywamy wszystkich obywateli, którzy potrafią jeszcze samodzielnie myśleć i zadawać pytania, aby przyłączyli się do nas” - czytamy na stronie organizatorów AfD

"Nie chcemy pozostawić pola do popisu AfD i jej nieludzkiej, rasistowskiej i antysemickiej polityce! Uważamy, że społeczne konsekwencje pozwolenia AfD na demonstrację bez komentarza są bardziej niebezpieczne niż wezwanie do demonstracji z zachowaniem zasad dystansu i higieny. Chcemy, aby most miejski we Frankfurcie pozostał symbolem solidarności i spójności europejskiej - apelują kontrmanifestanci z Nazis in Frankfurt (Oder) / No BorderlandsGenug ist.

Nie mamy potwierdzenia czy obie manifestacje spotkają się ze sobą ani jak będzie czas ich trwania. Tego dnia należy spodziewać się utrudnień w przekraczaniu granicy w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 20 maja 2022 23:02:56
  • imieniny obchodzą:

    Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij