Profilaktyka raka piersi w SOSW
Piątek 8 lutego 2019 brak komentarzy

30.01.2019 r. uczennice starszych klas Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach wzięły udział w zajęciach teoretyczno-warsztatowych pt. ,,Profilaktyka raka piersi". Zaproszeni goście z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słubicach -Panie: Ewa Drab-Wilczyńska oraz Agnieszka Raźna bardzo przystępnie omówiły ten ważny temat.

Głównym celem zajęć było:
- uwrażliwienie na fakt istnienia raka piersi i innych zmian chorobowych,
- wyrobienie nawyku samobadania piersi,
- podniesienie świadomości co do konieczności wykonywania badań profilaktycznych
- przeprowadzona została także nauka samobadania piersi przy użyciu fantomów.

To podczas niej dziewczęta, nauczycielki zadawały wiele nurtujących pytań ,uzyskując profesjonalnych, rzeczowych odpowiedzi.Całość zajęć cieszyła się dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem wśród dziewcząt. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas spotkania wpłynie na pozytywną i kreatywną postawę młodych kobiet wobec troski o własne zdrowie.
Oprac. Agnieszka Kobyłecka -pedagog szkolny, Justyna Kulczewska-Ratajczak-pielęgniarka szkolna














A co Ty o tym myślisz?