Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Preludium Bożonarodzeniowe w Słubicach - wspaniała uczta dla duszy i ciała [FOTO] + [VIDEO]

Poniedziałek 19 grudnia 2016 brak komentarzy

Niech żałuje ten, komu nie udało się zdobyć wejściówki na Preludium Bożonarodzeniowe zorganizowane przez Słubicki Miejski Ośrodek Kultury w Auli Collegium Polonicum w Słubicach.

Początkowo impreza, która od 6 lat odbywa się w Słubicach a od niedawna wchodzi w skład Aktywnego Kalendarza Adwentowego, miała odbyć się tylko jeden raz, w sobotni wieczór 17 grudnia. Ogromne zainteresowanie wydarzeniem spowodowało, że organizator - SMOK Słubice zdecydował się wystawić preludium tego samego dnia dwa razy - o godz. 16:00 i o 18:00...jednakże i tego było za mało.

Zainteresowanie Preludium Bożonarodzeniowym przerosło oczekiwania samych organizatorów. “Zmieniliśmy formułę dystrybucji biletów - by stały się one powszechne i trafiły w ręce mieszkańców, telefony w domu kultury się urywały, więc po konsultacjach z wykonawcami i artystami zdecydowaliśmy się na trzeci dodatkowy seans, w niedzielę 18 grudnia o godzinie 16:00 - powiedział naszej redakcji Tomasz Pilarski - dyrektor słubickiego SMOK-a.

Na to dodatkowe wydarzenie SMOK udostępnił 384 bilety - tyle jest w stanie pomieścić Aula w Collegium Polonicum. Dystrybucja rozpoczęła się w poniedziałek rano 12 grudnia i trwała tylko chwilę (wejściówki rozeszły się jak ciepłe bułeczki). Tym sposobem udało nam się zdobyć rodzinną wejściówkę dla 4 osób, które zdecydowaliśmy się rozlosować wśród naszych czytelników (Pani Katarzyna Stondzik - gratulujemy!).

Po zajęciu miejsc i wygaszeniu oświetlenia głównego zrobiło się bardzo nastrojowo. Oczom widzów ukazała się pięknie udekorowana scena ze świątecznym kominkiem i nastrojowymi dekoracjami. Artyści amatorzy, którzy przy pomocy Pani Barbara Druć od września przygotowywali się do tego przedstawienia, wystąpili bardzo profesjonalnie, z dbałością o charakteryzację i dekoracyjne drobiazgi.

W preludium wzięli udział praktycznie wszyscy artyści związani z gminą i słubickim domem kultury. Na deskach Collegium Polonicum widzieliśmy - Chór Konsonans, Edyta Kręgiel, kunowickie “Jerzyki” z Kościół św. Wincentego a'Paulo w Kunowicach, grupa artystyczna “Drewniane Pudełko Zwane Wyobraźnią” pod kierownictwem Basi Druć, Chór Kameralny Adoramus pod kierownictwem Barbary Barbara Weiser, klasę perkusji Pana Piotra Janosia ze Szkoły Muzycznej w Słubicach, zespół FORTE I i FORTE II pod kierownictwem Anna Adamowicz, zespół Bonafides, Studio Piosenki “Siging all together” pod kierownictwem Pani Magdaleny Iłowskiej działający przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Słubicach, Kabaret Starszych Panów reprezentowali Tomasz Makuchowski i Waldemar Borkowski, grupa Pomagamy.

Organizatorzy dołożyli należytej staranności i zadbali o nastrój. Motywy płatków śniegu oraz zmyślnie wkomponowane zaplecze sceny, za którym “cały czas coś się działo” dawało widzowi poczucie narastającego napięcia, pozostawiając go w oczekiwaniu na to, co miało się za chwilę wydarzyć.

Repertuar był bardzo zróżnicowany, ale na wysokim poziomie - nie zabrakło własnych interpretacji światowych hitów - Chór Adoramus pod kierownictwem Barbary Weiser wykonał wspaniały hit zespołu Pentatonix - Mary, Did You Know? (Mario, czy wiedziałaś, że Twój synek pewnego dnia będzie chodził po wodzie?) a Weronika Chrostowska wraz z Darią Łazarczyk, Mają Ratajczak i Piotrem Tamborskim wykonali wspólnie wspaniałą aranżację piosenki “Jingle Bells” Michaela Buble pochodzącą z jego świątecznego albumu “Christmas” (PS. przy okazji szczerze polecam ten album na nadchodzące święta).

Największym zaskoczeniem było pojawienie się na scenie 5-letniej Helenki Pilarskiej, która z nieukrywaną delikatną tremą odśpiewała rosyjską piosenkę świąteczną “В лесу родилась елочка “ ( Narodziła się choinka w lesie).

Po części artystycznej Tomasz Pilarski podziękował na scenie wszystkim wykonawcom, a w szczególności dwóm osobom, dzięki którym od wielu lat ta impreza ma wyjątkowy charakter: Barbara Druć, która jest odpowiedzialna aby wszystkie utwory bożonarodzeniowego preludium połączyć nicią fabuły (czasami nostalgicznej, czasem zabawnej), druga z tych osób to Piotr Tamborski - kierownik muzyczny bożonarodzeniowego preludium.

Burmistrz Tomasz Ciszewicz w imieniu Rady Miejskiej w Słubicach złożył najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe.

Na zakończenie mogliśmy wysłuchać i wspólnie odśpiewać kolędę - “Tryumfy króla niebieskiego” - kolędę, która od sześciu lat towarzyszy każdemu preludium (śpiewana na początek) w tym wydaniu zamykała całe przedstawienie. Przy wspólnych śpiewach “Triumfów” mogliśmy zobaczyć wszystkich artystów, którzy przemaszerowali orszakiem przez scenę żegnając się z publicznością.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 20 maja 2022 21:54:18
  • imieniny obchodzą:

    Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij