Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Pomagał w nielegalnym przekroczeniu granicy. Sam był pod wpływem narkotyków

Środa 1 grudnia 2021 brak komentarzy

Jak informuje Nadodrzański Odział Straży Granicznej funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali na autostradzie A2 kierującego autem osobowym Gruzina. Kierowca był pod działaniem kilku silnych substancji narkotycznych, dodatkowo przewoził cudzoziemców nielegalnie przebywających w Polsce.

We wtorek 30 listopada, patrol ze Wspólnej Polsko - Niemieckiej Placówki w Świecku wytypował i zatrzymał do kontroli na autostradzie A2 auto osobowe na polskich numerach rejestracyjnych. Autem tym kierował 43-letni obywatel Gruzji, wioząc ze sobą 3 obywateli Iranu. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec wszystkich cudzoziemców i ujawnili, że obywatele Iranu w wieku 23, 25 i 29 lat  nie posiadają żadnych dokumentów, które uprawniałyby ich do legalnego pobytu w naszym kraju. Dodatkowo dane jednego z nich wpisane zostały do wykazu cudzoziemców, których pobyt na terytorium RP jest niepożądany. 

Z uwagi to, iż obywatele Iranu przebywali w Polsce nielegalnie i  usiłowali przekroczyć granicę państwowej wbrew przepisom z Polski do Niemiec bez wymaganych dokumentów we współdziałaniu z innymi osobami, zostali zatrzymani. 

Natomiast obywatel Gruzji przebywał w Polsce od dwóch lat, ubiegał się także o udzielenie mu zezwolenia na pobyt w Polsce. 

Podczas zatrzymania funkcjonariusze ujawnili przy kierowcy strzykawkę wraz z zawartością. Przeprowadzony test ujawnił, że jest to heroina. Dodatkowo Gruzina przebadano w pobliskim szpitalu na zawartość narkotyków w organizmie. Badanie wykazało, że kierowca zanim wsiadł do auta zażywał marihuanę, amfetaminę, metamfetaminę oraz morfinę.

Gruzin został zatrzymany za udzielenie pomocy w przekroczeniu granicy wbrew przepisom oraz posiadanie substancji narkotycznych.

Dalsze czynności w sprawie zatrzymanych cudzoziemców prowadzone są dzisiaj z udziałem tłumaczy.

Inf.pras NOSG


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 13 lipca 2024 17:24:13
  • imieniny obchodzą:

    Małgorzata, Ernest, Henryk

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij