Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Polsko-niemiecka biesiada muzyczna po roku przerwy znowu się odbędzie!

Środa 30 czerwca 2021 brak komentarzy

Mieszkańcy miast partnerskich Słubic i Frankfurtu nad Odrą oraz goście z regionu są zapro- szeni 10 lipca o godz. 14:00 na polsko-niemiecką biesiadę muzyczną „Dziki Zachód”, która odbędzie się na bocznym boisku SOSiR w Słubicach. Nie zabraknie również programu dla dzieci oraz innych atrakcji.

Już po raz trzeci ARLE gGmbH wraz z polskim partnerem – Związkiem Emerytów i Rencistów w Słubicach oraz z polsko-niemieckim chórem „Kukuleczki ́s" zaprosi do Dwumiasta polsko-niemieckie chóry. Dwie pierwsze biesiady muzyczne okazały się być wielkim sukcesem i ważnym wydarzeniem w roku zarówno dla uczestniczących w nich chórów, jak i widzów. Niezwykła atmosfera, radosne występy wokalne i wspólny czas biesiadowania mają szczególny wspływ na pogłębienie polsko-niemieckiej współpracy i zbliżenie do siebie mieszkańców Dwumiasta i regionu.

W zeszłym roku, z powodu pandemii, nie udało się zorganizować biesiady muzycznej tak jak to było w planach. Dzięki wsparciu Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, w tym roku będzie to możliwe i to z bardzo ciekawym mottem – „Dziki zachód”. „Będziemy zachęcać uczestników: do występów i radosnej zabawy w atmosferze country. W repertuarze zaproszonych chó- rów znajdą się przeboje muzyki polskiej, niemieckiej i światowej." - mówi dyrektor zarządzająca ARLE gGmbH Christa Moritz.

Co roku szczególnie cieszymy się na wspólny występ frankfurckiego chóru „Lebensfreude" ze słubickim chórem „Konsonans" jako polsko-niemieckiego chóru „Kukuleczki's". W tygodniu poprzedzającym biesiadę oba chóry spotkają się na intensywnym weekendzie prób, tak aby po przerwie spowodowanej pandemią mogły ponownie zachwycać swoimi polsko-niemieckimi występami.

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem środków higieny, goście proszeni będą o wypełnienie listy kontaktów.

Projekt dofinansowany jest z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA w ra- mach Programu Współpracy INTERREG V A Polska-Brandenburgia 2014-2020, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 3 grudnia 2021 13:21:42
 • imieniny obchodzą:

  Franciszek, Hilary, Ksawery

Ostatnie komentarze
 • Piłkarski Laur

  MichaelInvat: У Нас скидки круглый год! HoOkAh MaGic наш официальный бренд Набрав в поисковике Вы можете посетить наш сайт и...

  Piątek 3 grudnia 2021

 • Piast Patrol - na naszą ochronę Cię stać!

  Alexandra: seriózní nabídka půjčky na vánoční večírek Dobrý den, abych vám pomohl překonat různé finanční starosti na vánoční večírek a oslavy konce roku a bezproblémově čelit vašim...

  Środa 1 grudnia 2021

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij