Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Polsko-niemiecka biesiada muzyczna organizowana przez Arle gGmbH wspólnie z Miejskim Świętem Hanzy

Piątek 1 lipca 2022 brak komentarzy

Zapraszamy serdecznie mieszkańców Dwumiasta Słubic i Frankfurtu nad Odrą oraz gości z regionu 2 lipca o godz. 18:00 na polsko-niemiecką biesiadę muzyczną „Echo gór”, która odbędzie się na bocznym boisku SOSiR w Słubicach

Już po raz czwarty ARLE gGmbH wraz z polskim partnerem – Związkiem Emerytów i Rencistów w Słubicach oraz z polsko-niemieckim chórem „Kukuleczki ́s" zaprosi do Dwumiasta polsko- niemieckie chóry. Dotychczasowe biesiady muzyczne okazały się być wielkim sukcesem i ważnym wydarzeniem w roku zarówno dla uczestniczących w nich chórów, jak i widzów. Niezwykła atmosfera, radosne występy wokalne i wspólny czas biesiadowania mają szczególny wpływ na pogłębienie polsko-niemieckiej współpracy i zbliżenie do siebie mieszkańców Dwumiasta i regionu.

Nasza biesiada muzyczna staje się już tradycją co jeszcze bardziej pogłębia współpracę z chórami po obu stronach Odrz. W tym roku po raz kolejny gościmy w Słubicach, dzięki udanej współpracy ze Słubickim Miejskim Ośrodkiem Kultury SMOK.
Co roku szczególnie cieszymy się na wspólny występ frankfurckiego chóru „Lebensfreude" ze słubickim chórem „Konsonans" jako polsko-niemieckiego chóru „Kukuleczki's". W tygodniu poprzedzającym biesiadę oba chóry spotkają się na intensywnie na próbach, tak aby mogły zachwycać swoimi polsko-niemieckimi występami. Na scenie zaprezentują się też zaprzyjaźnione zespoły z Polski i z Niemiec oraz gość specjalny – Parafialny Regionalny Zespół Giewont z Zakopanego. Bedzie piknie. Hej!

Zespół organizacyjny:
- ARLE gGmbH
- Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy w Słubicach - Słubicko-Frankfurcki Chór Kukułeczki ́s
- Słubicki Miejski Ośrodek Kultury

W tym roku Arle zorganizowało specjalną linię autobusową, która dowiezie uczestników na biesiadę i pozostałe koncerty Miejskiego Święta Hanzy w Słubicach.
W sobotę, 2 lipca, autobus będzie kursował regularnie co godzinę od gody. 12 do 16 a następnie co 30 minut między przystankiem Collegium Polonicum a naszą biesiadą muzyczną na stadionie.

Polsko-Niemiecka Biesiada Muzyczna dofinansowana jest z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Polska- Brandenburgia 2014-2020, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 4 grudnia 2023 3:20:12
  • imieniny obchodzą:

    Barbara, Bernard, Krystian

Ostatnie komentarze
Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij