Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Policja przypomina - wychodząc z domu pamiętaj o maseczce!

Piątek 9 kwietnia 2021 1 komentarz

Noszenie maseczek, dystans społeczny, dezynfekcja – proste zachowania, które są z nami już od roku, to podstawa w zwalczaniu dalszej transmisji wirusa. To od naszego dojrzałego i odpowiedzialnego zachowania zależy jak szybko wygramy walkę z pandemią COVID-19. Policjanci będą egzekwować obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję koronawirusa w społeczeństwie. Pamiętajmy! Obowiązuje ustawowy nakaz zakrywania ust i nosa.

W trosce o życie i zdrowie mieszkańców policjanci czuwają nad przestrzeganiem zasad i zdecydowanie oraz stanowczo reagują na ich łamanie. Obowiązujące obostrzenia sanitarne nie są niczym nowym, towarzyszą nam od roku. Wszyscy mieliśmy czas na przyzwyczajenie się i wprowadzenie ich w życie. Po raz kolejny apelujemy o ich przestrzeganie. Ważne, aby używać maseczki w sposób właściwy, zakrywać nos i usta. Nic nie daje, jak maseczka zsunięta jest na brodę.

Ustawowy nakaz zakrywania ust i nosa!

Art.116 §1a Kodeksu Wykroczeń 

Kto nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, podlega karze grzywny lub karze nagany.

Pamiętajmy, przepisy obowiązują nas wszystkich i to od naszego odpowiedzialnego zachowania zależy zdrowie każdego z nas. Weźmy odpowiedzialność za siebie i swoich najbliższych!

źródło KPP SŁUBICE


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 1 października 2023 3:46:50
 • imieniny obchodzą:

  Danuta, Igor, Remigiusz

Ostatnie komentarze
 • Piast Patrol - na naszą ochronę Cię stać!

  Alexandra : Nabídka půjček mezi jednotlivci Potřebujete úvěr na vaši stavbu, realitní projekt, založení vlastního podnikání, osobní činnost, máte přání dosáhnout,. Vy, kteří jste v...

  Piątek 29 września 2023

 • Skate Team Kowalów trzecim najszybszym klubem w Polsce!

  Manfred.Schartow@gmx.net: Ich bin sehr stolz auf Euch. Tolles Resultat von Anna beim Berlin -Marathon 2023. Auch Kinga hat eine Superzeit --einfach bardzo duze dobre........dobre duze bardzo.

  Środa 27 września 2023

Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij