Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Policja podsumowuje "Wielkanoc 2021"

Wtorek 6 kwietnia 2021 brak komentarzy

Słubiccy policjanci w okresie od 2 do 4 kwietnia 2021 r. przeprowadzili działania pod nazwą „Wielkanoc 2021”. Celem przeprowadzonych działań było ograniczenie wszelkich zdarzeń drogowych i zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Policjanci cały czas kontrolowali - czy obowiązujące obostrzenia są przestrzegane przez mieszkańców powiatu słubickiego.

Święta Wielkanocne przebiegły bardzo spokojnie i bezpiecznie. Zwiększona liczba patroli pojawiła się na drogach wlotowych i wylotowych ze Słubic oraz w miejscach zwiększonego natężenia ruchu drogowego. Funkcjonariusze czuwali nad płynnością ruchu, zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Zwracali również uwagę, czy kierowcy korzystają z telefonów komórkowych w czasie jazdy. W czasie trwania akcji na terenie powiatu słubickiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, natomiast policjanci otrzymali zgłoszenia o zaistnieniu pięciu kolizji drogowych. W okresie świątecznym policjanci zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich kierował posiadając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów a w organiźmie miał prawie dwa promile alkoholu. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości za co kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat więzienia.W trakcie świąt policjanci nałożyli 35 mandatów karnych na kierujących pojazdami, dwa mandaty na pieszych oraz udzielili trzech pouczeń i skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali trzy dowody rejestracyjne oraz pięć uprawnień do kierowania pojazdami.W całej Polsce obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. W trosce o życie i zdrowie mieszkańców powiatu słubickiego, policjanci czuwali nad przestrzeganiem zasad i zdecydowanie reagowali na ich łamanie. Większość słubiczan wykazała się ogromną dyscypliną, rozsądkiem i społeczną odpowiedzialnością wobec obostrzeń, które zostały wprowadzone, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii.

 

ZASŁANIANIE UST I NOSA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

Obowiązek dotyczy: noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. 

Na czym polega? Usta i nos musisz zasłonić w przestrzeni zamkniętej – np. w sklepach, w komunikacji zbiorowej, a także w przestrzeni otwartej - na ulicy, na bulwarach, na cmentarzach. 

Funkcjonariusze ze słubickiej komendy sprawdzają, czy społeczeństwo stosuje się do uregulowań związanych epidemią. Pamiętajmy, że brak maseczki tłumaczy jedynie zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający:

  • całościowe zaburzenia rozwoju,

  • zaburzenia psychiczne,

  • niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim,

  • trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa

inf.pras KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 czerwca 2024 3:56:00
  • imieniny obchodzą:

    Bogna, Florentyna, Rafał

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij