Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Podsumowanie XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania dzieciom w slubickiej bibliotece

Niedziela 13 czerwca 2021 brak komentarzy

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów” dobiegł końca. W całej Polsce odbywały się spotkania i wspólne czytania ulubionych książek, a w mediach społecznościowych z czytelnikami spotkali się autorzy i ilustratorzy książek dla dzieci i młodzieży. 

Biblioteka słubicka również włączyła się w obchody tego święta i zaprosiła swoich czytelników w literacką podróż „Lokomotywą pełną bajek”.
W trakcie tygodnia w bibliotece rozbrzmiewały fragmenty książek z listy „Złotej Dwudziestki” plebiscytu zorganizowanego z okazji 20-lecia kampanii ”Cała Polska czyta dzieciom”. Bibliotekarze i zaproszeni goście czytali między innymi „Lokomotywę” Juliana Tuwima, „Pana Kuleczkę” Wojciecha Widłaka, „Florkę. Z pamiętnika ryjówki” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel i inne. Utwory można było wysłuchać  na bibliotecznym profilu facebook. 

Bibliotekarki z oddziału dla dzieci odwiedziły także słubickie przedszkola, gdzie opowiadały o bibliotece, prezentowały nietypowe książki i czytały „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Na pamiątkę spotkań słubicka biblioteka przekazała przedszkolakom certyfikaty „Podróży lokomotywą pełną bajek” oraz książki „Dokąd niedźwiedzie wędrują nocą?” Katarzyny Zielińskiej. Dzieci z przedszkola „Kraina Radości” oraz „Euregio” odwiedziły bibliotekę i w letnim, bibliotecznym ogrodzie  uczestniczyły w radosnym spotkaniu z bohaterami książek polskich autorów.
Dużym powodzeniem cieszyły się plenerowe warsztaty dla dzieci pod hasłem „Podróż z książką” które odbyły się na biblioteczny tarasie. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach tematycznych związanych z literaturą, odgadywały zagadki, a następnie malowały przy sztalugach. Powstały kolorowe portrety ulubionych postaci z dziecięcych bajek i marzeń. Ciekawą atrakcją tegorocznego XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom i Dnia Dziecka była kolorowa, biblioteczna fotobudka, która zachęcała dzieci do wizyty w bibliotece i uwiecznienia na fotografii swojej sympatii do książek i radości z czytania. Fotobudka czeka na czytelników w bibliotece, a my, w myśl hasła Fundacji ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom zachęcamy: Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!
Zapraszamy do biblioteki po piękne, kolorowe książki. 

Zespół BPMiG w Słubicach


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Środa 22 września 2021 10:48:25
 • imieniny obchodzą:

  Tomasz, Maurycy

Ostatnie komentarze
 • Policjanci rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie

  dadf: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ...

  Wtorek 14 września 2021

 • Weekendowe działania słubickiej drogówki

  Konstantynopolitańczyk: Same kłamstwa, nikt nie przyjechał zeby sie ścigać czy driftowac! Zebraliśmy sie tam zeby sobie pogadac i sie pośmiać. Przestancie szerzyć kłamstwa i zachwalać slubicka drogówkę!

  Wtorek 24 sierpnia 2021

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij