Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Park przy alei Niepodległości doczeka się gruntownej modernizacji

Wtorek 23 listopada 2021 brak komentarzy

Jak informuje Urząd Miejski w Słubicach, podpisana została umowa która zagospodaruje 2,5 hektarowy park przy al. Niepodległości w Słubicach. 

Powstanie tam kilka placów zabaw, dla dzieci w różnym wieku. Swoje miejsce do zabaw będą też miały dzieci niepełnosprawne. Gmina kupi dla nich specjalne sprzęty, żeby zapewnić im bezpieczną zabawę. Znajdą się tam m.in. urządzenia, które pomagają poznawać świat i pobudzać zmysły dzieci mających zaburzenia integracji sensorycznej.

Ponadto na terenie parku powstanie tor rolkowy o nawierzchni bitumicznej, siłownia pod chmurką, miejsca wypoczynku dla rodzin, stanie tu też nowoczesna, samoczyszcząca się toaleta. W parku powstaną alejki spacerowe o wodoprzepuszczalnej nawierzchni mineralno-epoksydowej, przybędzie też zieleni. Teren zostanie oświetlony, gmina planuje tam również zamontowanie monitoringu.

"To ogromna inwestycja, na którą przeznaczamy ponad 6,6 mln zł, ale jestem przekonany, że warto to zrobić" – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak

Przy parku nie powstaną parkingi. To wynik ustaleń z panią Natalią Duer z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych.  Na inne miejsce zostanie zostanie także przeniesiony pumptrack, boisko do koszykówki oraz strefa z urządzeniami street workout. 

“Street Workout powstanie zaraz przy Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji mówi Daniel Szurka - radny Rady Miejskiej w Słubicach, który mocno zabiegał o powstanie tej inwestycji. “Bardzo się cieszę, bo amatorów street workoutu ciągle przybywa. Tam będzie doskonałe do tego typu ćwiczeń” dodaje D. Szurka.

Nowym parkiem będziemy się cieszyć w lipcu 2022 roku. Przetarg na zagospodarowanie parku wygrała lokalna firma Eurokop Invest.

inf.pras.Gmina Słubice/oprac.wł.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 2 marca 2024 17:06:31
  • imieniny obchodzą:

    Halszka, Helena, Radosław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij