Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach w tym roku przystąpił do Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Wtorek 26 października 2021 brak komentarzy

Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach w tym roku przystąpił do Kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” realizowanej przez Fundację po DRUGIE. Kampania ma na celu edukowanie i prowadzenie działań profilaktycznych w zakresie zapobiegania przemocy oraz krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Różnorodna tematyka twórców kampanii umożliwia realizowanie wielu atrakcyjnych przedsięwzięć o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Przez pierwszych 19 dni listopada na całym świecie organizacje i instytucje pracujące z dziećmi, młodzieżą, rodzinami mówią o szacunku, bezpieczeństwie, wolności i prowadzą szereg działań, których celem jest edukowanie oraz profilaktyka w zakresie zapobiegania przemocy i krzywdzeniu dzieci, by budować świat bez przemocy.

W ramach kampanii pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z wychowawcami z Placówki Wsparcia Dziennego będą przeprowadzać wiele różnorodnych działań w środowisku lokalnym. W ramach 19 dni podczas, których zaplanowano realizację tego przedsięwzięcia będą realizowane:

• Projekcje filmowe dla dzieci i młodzieży z połączone dyskusją;

• Warsztaty profilaktyczne;

• Działania na ulicach naszego miasta prowadzone przy aktywnym udziale młodych mieszkańców w celu promowania idei ochrony dzieci.

W związku z tym, że kolorem kampanii jest pomarańczowy, który ma ostrzegać przed niebezpieczeństwem związanym z krzywdzeniem przez pierwsze 19 dni listopada Placówka Wsparcia Dziennego znajdująca się na oś. Świerkowym będzie podświetlona w kolorze pomarańczowym. W tym miejscu będą prowadzone działania w ramach Kampanii.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 22 stycznia 2022 1:38:14
  • imieniny obchodzą:

    Anastazy, Wincenty, Wiktor

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij