Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Odzyskano dwa skradzione auta warte 180 tysięcy złotych

Poniedziałek 19 października 2020 brak komentarzy

Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali dwa kradzione auta, których łączna wartość wynosi 180 tysięcy złotych.

W sobotę funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali do kontroli pojazd osobowy marki Toyota RAV 4 na polskich numerach rejestracyjnych, którym kierował 43-letni obywatel RP. Mężczyzna nie miał żadnych dokumentów pojazdu i nie potrafił wytłumaczyć funkcjonariuszom jak wszedł w jego posiadanie. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że pojazd może pochodzić z kradzieży i dokładnie go sprawdzili. Okazało się, że założone polskie tablice rejestracyjne nie są oryginalne i nie należą do tego pojazdu. Natomiast podczas przeszukania pojazdu funkcjonariusze ujawnili niemiecki dowód rejestracyjny tego pojazdu.  

Funkcjonariusze sprawdzili auto w międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Ustalono, że trzyletnia toyota o wartości 90 tysięcy złotych została skradziona w Hamburgu tego samego dnia. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będzie Policja ze Słubic.

Kolejny skradziony w Niemczech samochód ujawnili dzisiaj nad ranem funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku. Było to możliwe dzięki błyskawicznej wymianie informacji pomiędzy służbami Polski i Niemiec. Służby niemieckie poinformowały, że kierowca auta marki Honda CRV nie zatrzymał się do kontroli na terenie Niemiec, przejechał przez kolczatkę i uszkodził opony. Auto błyskawicznie odnaleźli funkcjonariusze Straży Granicznej. Pojazd został porzucony w Słubicach w rejonie mostu granicznego. Miał otwarte drzwi i poprzebijane koła, a w stacyjce znajdował się łamak. Pojazd nie figurował w żadnych bazach danych. Funkcjonariusze SG postanowili jednak nawiązać kontakt niemieckim właścicielem poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych Policyjnych i Celnych w Świecku. Właściciel potwierdził kradzież Hondy CRV, której wartość oszacowano na 90 tysięcy złotych.  

Postępowanie w sprawie skradzionej hondy prowadzić będzie słubicka Policja.

Od początku 2020 roku funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, ujawnili 31 auta pochodzących z kradzieży, których wartość wyniosła 3,7 mln złotych. Najwięcej aut bo aż 19 o wartości blisko 2 mln złotych odzyskali funkcjonariusze pełniący służbę w Świecku.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 4 grudnia 2023 5:20:09
  • imieniny obchodzą:

    Barbara, Bernard, Krystian

Ostatnie komentarze
Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij