Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Odjechał na skradzionym gokarcie. Zatrzymał go policjant po służbie.

Czwartek 12 maja 2022 brak komentarzy

Młodszy aspirant Łukasz Gościk ze Słubic udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Wracając z nocnej służby zauważył nieznanego mężczyznę, który jechał gokartem należącym do jego sąsiada. Funkcjonariusz postanowił zareagować i zatrzymać mężczyznę. Okazało się, że gokart został skradziony chwilę wcześniej.

We wtorek (10 maja) młodszy aspirant Łukasz Gościk ze słubickiej jednostki, mimo, że swój mundur pozostawił już w szafce po skończonej służbie, postanowił zareagować na podejrzaną sytuację. Wracając z nocnej służby zauważył jak nieznany mu mężczyzna jedzie gokartem należącym do jego sąsiada. Policjant wiedział, że pojazd mógł zostać skradziony więc przystąpił do działania - szybko dogonił mężczyznę i zatrzymał go. Funkcjonariusz potwierdził u swojego sąsiada, że gokart został skradziony, więc na miejsce wezwał patrol, któremu przekazano podejrzanego mężczyznę.

Młodszy aspirant Łukasz Gościk swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się zawsze – 24 godziny na dobę. Dzięki jego czujności i zaangażowaniu skradziony gokart wrócił do prawowitego właściciela, a zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

 

inf.pras/foto/video aspirant Agnieszka Kaczmarek Komenda Powiatowa Policji w Słubicach


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 2 czerwca 2023 6:36:21
  • imieniny obchodzą:

    Marianna, Marzena, Erazm

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij