Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Od niedzieli (05.12.2021 r.) Polska staje się tzw. obszarem wysokiego ryzyka

Piątek 3 grudnia 2021 1 komentarz

Jak informuje Słubicko-Frankfurckie BIuro Kooperacji od niedzieli, 5.12.2021 (godz. 0.00), Polska jest tzw. obszarem wysokiego ryzyka.

Oznacza to zaostrzenie środków dla osób wjeżdżających do Niemiec z Polski. Oznacza to obowiązek rejestracji wjazdu, obowiązek posiadania dowodu szczepienia, ozdrowienia albo testu oraz obowiązek kwarantanny. Od nich przewidziano również wiele wyjątków.

Obowiązek posiadania zaświadczenia oznacza, że wszystkie osoby, które ukończyły dwunasty rok życia, muszą przy wjeździe do Niemiec posiadać dowód szczepienia, dowód ozdrowienia lub dowód wykonania testu. Dowodem wykonania testu jest negatywny wynik testu antygenowego (ważność 48 godzin) lub testu PCR (ważność 72 godziny), który jest dostępny w języku niemieckim, angielskim, francuskim, włoskim lub hiszpańskim w formie pisemnej lub cyfrowej.

W przypadku małego ruchu granicznego (wjazd do Niemiec na okres do 24 godzin lub powrót z Polski po pobycie krótszym niż 24 godziny), jak również w przypadku osób dojeżdżających do pracy albo szkoły za granicą, obowiązek przedstawienia dowodu testu został ograniczony do dwóch badań w tygodniu. Ten obowiązek dotyczy oczywiście osób, które nie zostały zaszczepione ani nie są ozdrowieńcami.

obowiązku rejestracji wjazdu zwolnione są w szczególności następujące podmioty

  • osoby dojeżdżające do pracy i szkoły za granicą,
  • osoby, które przebywają w Polsce krócej niż 24 godziny lub wjeżdżają do Niemiec na okres do 24 godzin (mały ruch graniczny),
  • osoby, które przebywały w Niemczech lub w Polsce przez okres krótszy niż 72 godziny z powodu odwiedzin krewnych pierwszego stopnia, małżonków lub partnerów nienależących do tego samego gospodarstwa domowego lub z powodu wspólnej opieki lub prawa do kontaktów z dzieckiem,
  • ruch tranzytowy przez Niemcy lub Polskę,
  • personel transportowy.

Osoby te są również zasadniczo zwolnione z kwarantanny, niezależnie od tego, czy zostały zaszczepione, są ozdrowieńcami czy majł negatywny wynik testu. Wszystkie inne osoby muszą przejść 10-dniową kwarantannę. Osoby zaszczepione i ozdrowieńcy mogą zwolnić się z kwarantanny, jeśli do elektronicznej rejestracji wjazdu dołączą dowód szczepienia lub ozdrowienia. Zwolnienie z kwarantanny ma wówczas skutek natychmiastowy. Osoby, które uzyskały negatywny wynik testu, muszą go dołączyć do elektronicznej rejestracji wjazdu i wówczas będą zwolnione z kwarantanny ale dopiero po pięciu dniach, o ile nie wystąpią u nich objawy.

Information des RKI Informationen zur Ausweisung internationaler Risikogebiete durch das Auswärtige Amt, BMG und BMI

RKI - Coronavirus SARS-CoV-2 - Informationen zur Ausweisung internationaler Risikogebiete durch das Auswärtige Amt, BMG und BMI

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 20 maja 2022 22:11:02
  • imieniny obchodzą:

    Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij