Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Od dziś w Brandenburgii zostają zniesione ograniczenia w dostępie do sklepów

Środa 9 lutego 2022 brak komentarzy

9 lutego 2022, w Brandenburgii zostają zniesione ogranicznienia w dostępie do sklepów. Oznacza to, że do wszystkich rodzajów sklepów mogą wejść osoby, zarówno zaszczepione, jak i nieszczepione oraz ozdrowieńcy. Nie będzie weryfikacji zaszczepienia czy ozdrowienia ani testu. Natomiast wymagana jest maska FFP2 (zwykła maseczka nie wystarczy).

Ponadto nie obowiązują ograniczenia w uprawianiu sportów indywidualnych na otwartych obiektach sportowych. W przypadku uprawiania sportów zespołowych na otwartych obiektach obowiązuje zasada 3G (szczepienie, ozdrowienie albo aktualny test). Natomiast sport w zamkniętych pomieszczeniach (np. hala sportowa lub siłownia) mogą dalej ćwiczyć tylko zaszczepieni albo ozdrowieńcy (zasada 2G).

Zniesiony zostaje zakaz przebywania na zewnątrz w godzinach nocnych dla niezaszczepionych (czyli tzw. godzina policyjna).

Nadal jednak pozostają w mocy zasada ograniczenia w gastronomii. Z restauracji i barów itp. Mogą korzystać tylko zaszczepieni i ozdrowieńcy. Od 9 lutego nie ma jednak obowiązku przekazywania danych. Nie trzeba również przekazywac danych osobowych na potrzeby śledzenia kontaktu w przypadku usług kosmetycznych, korzysystania z obiektów sportowych, krytych placów zabaw oraz obiektów kulturalnych i rekreacyjnych, takich jak kina, sale koncertowe i teatry itd.

Prywatne spotkania osób zaszczepionych i ozdrowieńców są dopuszczalne, o ile nie uczestniczy w nich więcej niż dziesięć osób. W przypadku niezaszczepionych jedno gospodarstwo domowe może się wtedy spotkać z maksymalnie dwoma osobami z innego gospodarstwa domowego. W obydwu przypadkach dzieci do 14 roku życia nie są uwzględniane w rachunku.

Źródło: informacja prasowa rządu Brandenburgii z 8 lutego 2022 (https://www.brandenburg.de/sixcms/detail.php/bb1.c.731538.de)


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 1 października 2023 3:52:06
 • imieniny obchodzą:

  Danuta, Igor, Remigiusz

Ostatnie komentarze
 • Piast Patrol - na naszą ochronę Cię stać!

  Alexandra : Nabídka půjček mezi jednotlivci Potřebujete úvěr na vaši stavbu, realitní projekt, založení vlastního podnikání, osobní činnost, máte přání dosáhnout,. Vy, kteří jste v...

  Piątek 29 września 2023

 • Skate Team Kowalów trzecim najszybszym klubem w Polsce!

  Manfred.Schartow@gmx.net: Ich bin sehr stolz auf Euch. Tolles Resultat von Anna beim Berlin -Marathon 2023. Auch Kinga hat eine Superzeit --einfach bardzo duze dobre........dobre duze bardzo.

  Środa 27 września 2023

Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij