Narodowe Czytanie 2020 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach
Czwartek 17 września 2020 brak komentarzy
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słubicach tradycyjnie wziął udział w Narodowym Czytaniu. Akcja organizowana jest pod patronatem Prezydenta RP od 2012 roku. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne dziewiąta odsłona Narodowego Czytania przebiegała w Ośrodku w niewielkich zespołach klasowych.

7 września 2020 roku nauczyciele czytali uczniom fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej- kl. 7 i 8., szkoły branżowej i przysposabiającej do pracy. Z uwagi na specyfikę placówki akcja została poprzedzona zajęciami wprowadzającymi. Narodowe Czytanie stanowi okazję do promocji czytelnictwa oraz buduje postawę szacunku do polskiego dziedzictwa narodowego. Wszystkim uczestnikom przedsięwzięcia serdecznie dziękują organizatorzy: Maria Wałach i Piotr Jaremko.









A co Ty o tym myślisz?