Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Nagroda dla lokalnej poetki Eli Nowak!

Czwartek 28 czerwca 2018 brak komentarzy

15 czerwca 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie odbył się Turniej Jednego Wiersza "Oto Świebodzin" pod honorowym patronatem Burmistrza Świebodzina.

W wydarzeniu wzięli udział Poeci z całej Polski, którzy specjalnie na tę okazję napisali wiersze o Świebodzinie.  

W tym zacnym spotkaniu wzięła udział również słubiczanka, nasza lokalna poetka Pani Elżbieta Nowak, której wiersz pt. „Na Ziemi Lubuskiej” zajął III miejsce turniejowe! 

Pani Elu – Gratulujemy!!!

Prezentujemy nagrodzony wiersz Elżbiety Nowak pt. „Na Ziemi Lubuskiej” 

 

„Na Ziemi Lubuskiej”

Świebodzin to miasto

wśród jezior i lasów, 

zaprasza turystów.

Wiele atrakcji

na nich czeka,

nie braknie pomysłów.

Ratusz na Rynku,

wkoło kamienice

a na wzgórzu Król – Chrystus.

Jego figura,

wzniesiona nad miastem,

koroną sięga chmur.

Spoglądając 

rozchyla ramiona,

błogosławi lud.

Owiane historią

Kościoły i tajemnice w Muzeum,

na ich widok brakuje tchu.

W Bibliotece spotkania

z książką i poezją,

a w nich magia słów.

Kawiarnia Mimoza

i ławeczka Niemena,

pomarzyć można tu.

Siedząc obok Artysty

w promieniach słońca,

słuchając pięknych nut.

Czas jak rzeka płynie

w tym dziwnym świecie, 

niczym w krainie snów.

Sukiennik przy Mimozie

stoi z suknem na sprzedaż,

o czym donosił już Zagłoba

A wszystko takie nadzwyczajne…

Cie choroba…


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 26 czerwca 2026 8:02:28
  • imieniny obchodzą:

    Paulina, Jan, Paweł

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij