Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Nadal będą możliwe krótkoterminowe wjazdy do Brandenburgii (24 h).

Środa 4 listopada 2020 brak komentarzy

Jak informuje Gmina Słubice - 09.11. 2020 w Brandenburgii wejdzie w życie nowe rozporządzenie dotyczące osób wjeżdżających do tego landu z obszarów podwyższonego ryzyka zachorowania na Covid-19. Nadal będą możliwe krótkoterminowe wjazdy do Brandenburgii (24 h).

Polska znajduje się na liście tych obszarów, prowadzonej przez Instytut im. Roberta Kocha (https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.html), od 24 października 2020 r.

Dla mieszkańców pogranicza i pracowników przygranicznych, uczniów, studentów zostaną utrzymane zwolnienia z kwarantanny na dotychczasowych zasadach. Nadal będzie obowiązywać regulacja pozwalająca na krótkoterminowe wjazdy do Brandenburgii (24 h).

Ponadto zwolnione z kwarantanny będą między innymi osoby wjeżdżające do Niemiec, które

– są zatrudnione w sektorze ochrony zdrowia i których obecność jest pilnie niezbędna dla utrzymania funkcjonowania systemu ochrony zdrowotnej;

– wjeżdżają do Niemiec w celu wykonania pilnych zabiegów medycznych,

– zajmują się opieką nad osobami wymagającymi pomocy 

Inne regulacje dotyczą kwarantanny, która zostanie skrócona do 10 dni, pod warunkiem, że osoba przedstawi negatywny wynik testu, przeprowadzonego najwcześniej pięć dni po wjeździe do Niemiec (wyjątkowo będzie wtedy też można zakończyć kwarantannę, już po 5 dniach izolacji).

Wprowadzony zostanie także system elektronicznej rejestracji wjazdów do Niemiec (www.einreiseanmeldung.de) a wydruk lub elektroniczny zapis rejestracji (np. na telefonie), należy mieć cały czas ze sobą. Nie wiadomo jeszcze, czy obowiązek rejestracji będzie dotyczył wszystkich bez wyjątku, czy tylko osób, które nie są zwolnione z kwarantanny na powyższych wyjątków.

Nowe rozporządzenie będzie na razie obowiązywać do 15 grudnia 2020. Będzie dotyczyć osób przyjeżdżających z Polski tak długo, jak długo Polska będzie znajdować się na liście obszarów podwyższonego ryzyka.

Dalszych informacji – również w języku polskim – udzielają pracownicy Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji pod numerami infolinii Urzędu Miasta we Frankfurcie nad Odrą: +49 335 552 1234 oraz pod daresem mailowym: hotline@frankfurt-oder.de

Pełen tekst informacji prasowej rządu Brandenburgii z 3.11.2020: https://www.brandenburg.de/sixcms/detail.php?gsid=bb1.c.682175.de

Informacje w języku polskim: https://kkm.brandenburg.de/kkm/de/~mais2redc281237de

inf.pras. Gmina Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 30 listopada 2020 2:56:54
  • imieniny obchodzą:

    Justyna, Andrzej, Konstanty

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij