Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Na oś. Świerkowym powstała świetlica socjoterapeutyczna

Środa 31 marca 2021 brak komentarzy

Nowoczesne sale do terapii i różnego rodzaju zajęć, wielka kuchnia do wspólnych posiłków, sala spotkań, sanitariaty także dla osób niepełnosprawnych…to już nie jest projekt, który prezentowaliśmy w ub. roku gdy burmistrz Mariusz Olejniczak podjął decyzję, żeby na osiedlu Świerkowym urządzić świetlicę socjoterapeutyczną. To miejsce jest już gotowe i w połowie kwietnia rozpocznie się kompletowanie kadry i nabór dzieci. 

W ubiegłym tygodniu, podczas sesji Rady Miejskiej w Słubicach, podjęta została uchwała o utworzeniu Placówki Wsparcia Dziennego na os. Świerkowym, która będzie działać w strukturze Ośrodka Pomocy Społecznej. Placówka skupi się na dwóch formach działalności: opiekuńczo-wychowawczej i specjalistycznej, czyli terapii psychologicznej, pedagogicznej i socjoterapii. Utworzone zostaną dwie grupy wiekowe, w sumie dla 45 dzieci: młodsza- od 12 do 15 lat i starsza- powyżej 15 lat. Z każdą pracować będzie 2-3 terapeutów i pedagogów. 

Burmistrz Mariusz Olejniczak jest przekonany, że udało się stworzyć jedną z najnowocześniejszych tego typu placówek w Polsce. – Prowadzone tam będą różnorodne zajęcia wychowawcze, terapeutyczne i artystyczne, które będą wspomagać rodziców w rozwiązywaniu indywidualnych problemów ich dzieci – mówi kierowniczka Biura Spraw Społecznych w słubickim Urzędzie Miejskim Sabina Matkowska, która współtworzyła projekt działania Placówki Wsparcia Dziennego. Na jej utworzenie, z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, przeznaczyliśmy 900 tys. zł.

informacja prasowa: Gmina Słubice / foto: Gmina Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 4 grudnia 2023 5:00:15
  • imieniny obchodzą:

    Barbara, Bernard, Krystian

Ostatnie komentarze
Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij