Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Młodzi tancerze z Dwumiasta na Westside Dance Camp

Poniedziałek 9 sierpnia 2021 brak komentarzy

W dniach 02-06 sierpnia 2021 w ośrodku wypoczynkowym HeleneCamp, nieopodal jeziora Helenesee we Frankfurcie nad Odrą odbyła się pierwsza edycja warsztatów tanecznych 

„Westside Dance Camp”. Pod czujnym okiem instruktorów dzieci i młodzież ze Słubic, Frankfurtu nad Odrą i okolic poznawała tajniki różnych technik tanecznych takich jak breakdance, hip-hop, popping itp. 

Projekt, którego inicjatorem jest grupa Westside People ze Słubic zorganizowany został przez ARLE gGmbH we współpracy z Fundacją Dobro Kultury i dzięki dofinansowaniu z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Polska-Brandenburgia 2014-2020, finansowanego ze środków Europej-skiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR). 

Młodzi tancerze oprócz codziennych intensywnych treningów z profesjonalnymi trenerami mogła również wybrać się na kreatywne zwiedzanie Dwumiasta i zatańczyć swój układ w Kościele Mariackim we Frankfurcie nad Odrą oraz zrobić sobie sesję fotograficzną z graffiti utworzonym niedawno pod mostem łączącym Słubice i Frankfurt. Wieczorem 05 sierpnia rodzice i zaproszeni goście wzięli udział w rewelacyjnym występie uczestników projektu, do którego przez cały tydzień przygotowywali choreografię i swoje własne solówki. 

Pierwsza edycja obozu „Westside Dance Camp” zakończyła się wielkim sukcesem, a jej organizatorzy i trenerzy mają nadzieję, że już za rok spotkamy się na kolejnej edycji tego projektu! 

foto: Aneta Szcześniewicz


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 25 czerwca 2022 1:19:01
  • imieniny obchodzą:

    Dorota, Łucja, Wilhelm

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij