Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Mazda wróci do właściciela

Poniedziałek 14 lutego 2022 brak komentarzy

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali kolejny pojazd pochodzący z kradzieży. Autem na polskich numerach rejestracyjnych kierował 22-letni Ukrainiec.

W sobotę przed południem, funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku wytypowali do kontroli Mazdę CX5. Kierowcą auta okazał się 22-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec nie przedstawił funkcjonariuszom żadnych dokumentów należących do kierowanego przez siebie auta i nie chciał powiedzieć jak wszedł w posiadanie pojazdu. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili, że polskie tablice rejestracyjne nie są oryginalne i nie należą do kontrolowanego pojazdu. Podczas przeszukania mazdy ujawniono schowane oryginalne niemieckie tablice rejestracyjne. Ponadto w stacyjce mazdy funkcjonariusze ujawnili specjalnie skonstruowany kluczyk, który posłużył do uruchomienia auta. Po dokonaniu sprawdzeń w dostępnych systemach poszukiwawczych ustalono, że pojazd figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen oraz w bazie INTERPOL jako skradziony na terytorium Niemiec.

Pojazd z 2016 roku o wartość 85 tysięcy złotych został zabezpieczony. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi słubicka policja.

inf.pras. NoSG


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 2 marca 2024 18:08:23
  • imieniny obchodzą:

    Halszka, Helena, Radosław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij