Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Mamy tomograf w słubickim szpitalu

Piątek 10 lutego 2023 brak komentarzy

Jakiś czas temu pisaliśmy, że słubicka lecznica zakupiła tomograf komputerowy i przygotowuje na jego potrzeby specjalne pomieszczenie. Dziś urządzenie jest już na miejscu, gotowe na przyjmowanie mieszkańców. A wkrótce zarząd szpitala rozpocznie starania o kontrakt z NFZ, by pacjenci mogli korzystać ze sprzętu bezpłatnie.

Tomograf nie jest jedyną nowością w szpitalu, który systematycznie wzbogaca się o kolejne ważne urządzenia. Wystarczy wspomnieć o aparacie ultrasonograficznym, instrumencie do kompresji klatki piersiowej czy narzędziach chirurgicznych, specjalnych łóżkach, fotelu i innych meblach medycznych.

To jednak nie wszystko - wkrótce bowiem zakupiony zostanie wideolaryngoskop do trudnej intubacji, bronchofiberoskop, umożliwiający pielęgnację i intubację dróg oddechowych, a także ssak próżniowy oraz kolejne meble.

Z zakupu nowego sprzętu cieszy się starosta Leszek Bajon. - Od początku kadencji, konsekwentnie z zarządem i Radą Powiatu, dążymy do rozbudowy i modernizacji szpitala. Nie ma bowiem ważniejszego zadania dla samorządu niż dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców – zaznacza starosta.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 5 grudnia 2023 17:11:54
  • imieniny obchodzą:

    Krystyna, Sabina, Norbert

Ostatnie komentarze
Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij