Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Lubuskie drogi najbezpieczniejsze w historii

Poniedziałek 3 stycznia 2022 brak komentarzy

Jak podaje Lubuska Policja rok 2021 był najbezpieczniejszym okresem w historii województwa lubuskiego. W 540 wypadkach zginęło 71 osób, a 646 zostało rannych. Tak bezpiecznie nie było jeszcze nigdy. W 2003 roku na lubuskich arteriach komunikacyjnych życie traciło nawet 180 osób. To pokazuje jak służba policjantów ruchu drogowego, połączona z rozwojem infrastruktury drogowej, przekłada się na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Oby tak dalej.

Stało się! Codzienne wysiłki policjantów ruchu drogowego przyniosły zamierzony cel- na lubuskich drogach najbezpieczniej w historii województwa! Tak bezpiecznie nie było jeszcze nigdy. W 540 wypadkach zginęło 71 osób, a 646 zostało rannych. Oczywiście dążymy do opcji „ZERO”, która ma doprowadzić, że na drogach nikt nie straci życia, ale patrząc bardziej realistycznie należy stwierdzić, że obecnie sytuacja na drogach regionu jest wyjątkowo bezpieczna. Dość powiedzieć, że jeszcze przed niespełna 20 laty życie na lubuskich arteriach komunikacyjnych straciło nawet…180 osób! W 2003 roku średnio co drugi dzień komuś przyszło zapłacić najwyższą cenę jadąc po drogach lubuskiego. Obecna sytuacja to składowa wielu czynników- poprawy infrastruktury drogowej, odpowiedzialności kierowców ale w głównej mierze efekt nieustępliwej i bardzo skutecznej służby policjantów ruchu drogowego, którzy codziennie strzegą bezpieczeństwa na drogach. To dzięki nim 2537 piratów drogowych zostało wyeliminowanych z naszych dróg dając przestrzeń do poruszania się kulturalnym kierowcom. Dziś każdy będzie mówił o bezpieczeństwie ale to właśnie policjantom za ich walkę z drogowym bandytyzmem przyszło wieloktrotnie mierzyć się z zarzutami mówiącymi o statystyce. Dziś tą statystyką jest uratowanie niemal 110 istnień ludzkich, którzy jeszcze przed dwoma dekadami straciliby jeszcze życie na drogach, oprócz tych 71. Tylko konsekwencja i nieustępliwość w walce piratami drogowymi sprawi, że nastąpi kolejna poprawa bezpieczeństwa. I jest na to duża szansa, bowiem w lubuskiem drogowi bandyci nie mogą liczyć na taryfę ulgową.

Od początku 2021 roku z takiego błędu zostało już wyprowadzonych wielu z nich, którzy zostali upomnieni za przekroczenie dozwolonej prędkości. Aż 2537 z nich straciło prawa jazdy, w tym 1779 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Aż 7283 kierowcom odebrano dowody rejestracyjne głownie za zły stan techniczny auta lub brak badań technicznych. W trosce o to, aby na lubuskich drogach nie poruszali się pijani kierowcy policjanci przeprowadzili już blisko 130 tysięcy badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponad 2528 z nich złamało tę naczelną zasadę bezpieczeństwa. Ogólnie od początku roku tylko sami lubuscy policjanci ruchu drogowego zarejestrowali 90200 wykroczenia !

inf.pras/foto: Lubuska Policja


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 14 sierpnia 2022 5:26:04
  • imieniny obchodzą:

    Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij