Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Legal Night by Driver FSL odwołany! Zobacz stanowisko organizatorów i sprostowanie policji.

Piątek 24 września 2021 brak komentarzy

Na stronie organizatorów pojawił się właśnie komunikat odwołujący całą imprezę, która miała się odbyć 25 września na parkingu dużego bazaru. Celem imprezy miała być zbiórka na leczenie dla Pana Sylwestra z Kowalowa.

Komunikat organizatorów: 
“Mamy dla was niestety tragiczne informacje...Impreza miała się odbyć na dużym parkingu bazaru w Słubicach, miało być legalnie, miło, z mnóstwem atrakcji oraz zbiórką na szczytny cel lecz...Policja pomagając sobie urzędem nastraszyła kierownictwo parkingu i niestety musieli zawiesić nasz wynajem parkingu.Jest nam z tego powodu przykro że Policja która ma bronić i pilnować porządku zabrania nam bawić się w sposób bezpieczny i legalny.Prosimy o udostępnienie naszego posta niech ludzie się dowiedzą co robi nasza policja kiedy ludzie potrzebują ich pomocy.”

Dziś (tj. 24 września 2021 r.) otrzymalismy  odpowiedź policji na zarzuty organizatorów Driver FSL w sprawie odwołania sobotniej imprezy:

"Uprzejmie informuję, że do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim nie wpłynął żaden wniosek o opiniowanie jakiejkolwiek imprezy motoryzacyjnej na terenie powiatu słubickiego. Kwestie wykorzystania dróg w sposób szczególny reguluje artykuł 65 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, który nakłada obowiązki na organizatorze tego rodzaju przedsięwzięcia i dotyczy w głównej mierze bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policja nie występowała ani do zarządcy terenu, ani do właściciela o żadne informacje na ten temat- a co za tym idzie o zawieszenie tej imprezy.

Chciałbym podkreślić, że nie zgadzamy się na tego rodzaju szantaże emocjonalne, które w oczach opinii publicznej dają fałszywy obraz rzeczywistości i stawiający Policję w roli instytucji zabraniających organizowania przedsięwzięć o charytatywnym charakterze. Będziemy z pewnością na to reagować"

Z wyrazami szacunku

podinsp. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp".


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 23 października 2021 3:19:10
  • imieniny obchodzą:

    Marleny, Edwarda, Seweryna

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij