Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Koncert pieśni i piosenek patriotycznych

Czwartek 3 listopada 2016 brak komentarzy

"Moja mała i wielka ojczyzna" 7 listopada godz. 17.00

Listopad w Społeczna Szkoła Muzyczna w Słubicach to miesiąc poświęcony budowaniu tożsamości narodowej. To czas poznawania niełatwej historii naszego narodu.

Jak mówić o tak trudnych sprawach dzieciom najmłodszym?... Jak oswoić tragizm życia w kraju, którego nie ma? Jak przybliżać czas wojny i okupacji? Jak w końcu opowiedzieć o wartościach największych, najbliższych, najważniejszych? Ojczyzna… wolność… honor… wiara…

My – dorośli zdajemy sobie sprawę, że jednymi z najczęstszych ofiar konfliktu są niczemu winne dzieci.

7 listopada o godz. 17 w sali kinowej Słubicki Miejski Ośrodek Kulturychcemy szczególnie o nich mówić.

Będzie to wieczór poświęcony pamięci o dzieciach pozbawionych bezpiecznego domu, spokojnego kraju, rzetelnej edukacji, ale nie organizujemy go po to by płakać. Dzieci opowiedzą o dzieciach. Będzie to wyjątkowa lekcja historii zorganizowana po to by w najmłodszym pokoleniu zaszczepić głęboki patriotyzm, hart ducha, szacunek do tych, którzy zasługują na najwyższe uznanie i trwałą pamięć pokoleń - mówi dyrektor szkoły, Barbara Chojnicka

Uczniowie będą wykonywać pieśni i piosenki patriotyczne instrumentalnie, wokalnie, pojawią się recytacje oraz wspomnienia osób starszych, kombatantów, którzy w czasach wojny i okupacji sami byli dziećmi. Zaprosimy wszystkich uczestników koncertu do wspólnego śpiewania.

Koncert "Moja mała i wielka ojczyzna" odbędzie się 7 listopada o godz. 17 w sali kinowej SMOK. Udział w koncercie jest bezpłatny, jednak każdy kto chciałby wesprzeć finansowo działalność szkoły będzie miał ku temu okazję.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 2 marca 2024 17:30:21
  • imieniny obchodzą:

    Halszka, Helena, Radosław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij