Kolorowa metamorfoza w SOSW w Słubicach
Czwartek 31 stycznia 2019 brak komentarzy
Od pomysłu do radości, tak w skrócie można podsumować kolejne zmiany, które nastąpiły w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach.

Szkoła jest znana z kolorowych klas, szerokiej oferty terapeutycznej i indywidualnego podejścia do wychowanka. Marzył nam się piękny internat, który zaspokoiłby potrzeby dzieci i młodzieży. Nie od dziś wiadomo, że wpływ na nasze samopoczucie ma miejsce, w którym spędzamy znaczną część naszego czasu. Kierując się tą wiedzą, przeszliśmy do działania. Zaangażowanie wielu osób, tj.: nauczycieli, rodziców, sponsorów i przyjaciół naszego Ośrodka pozwoliło na zebranie znacznej części środków finansowych na remont w ramach akcji ,,Piknik dobrych uczynków”. Odzew z jakim się spotkaliśmy przerósł nasze najszczersze oczekiwania. Naładowani pozytywną energią rozpoczęliśmy remont, z każdym dniem robiło się ładniej, jaśniej i bardziej kolorowo. Udało nam się wymienić podłogę na korytarzu, grzejniki, odnowić ściany i sufit, wymienić oświetlenie i drzwi do wszystkich pokoi. Teraz możemy śmiało powiedzieć, że warunki są bardzo komfortowe. Zadbaliśmy również o zmiany w pokojach. To miały być warunki jak w domu: nowe łóżka, szafy, szafki nocne, lampy, lampki nocne, zasłonki, koce, poduszeczki, dywaniki i półeczki. Udało się! Dzięki współpracy, otwartości i determinacji w działaniu. Dzieci były pod wrażeniem, a ich szczery uśmiech jest najlepszym dowodem na udaną metamorfozę.
















A co Ty o tym myślisz?