Kolejna grupa Wietnamczyków zatrzymana przy granicy z Niemcami
Środa 22 sierpnia 2018 brak komentarzy
Trzech obywateli Wietnamu zostało dzisiaj zatrzymanych przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy. Cudzoziemcom pomagało dwóch mieszkańców województwa mazowieckiego. Oni również zostali zatrzymani.
Cudzoziemcy zostali zatrzymani dzisiaj przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału SG na drodze krajowej nr 2 tuż przed granicą. W samochodzie marki Ford Mondeo kierowanym przez 36-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, podróżowało czterechmężczyzn, w tym trzech pochodzenia azjatyckiego. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Mężczyźnioświadczyli, że są obywatelami Wietnamu. Zostali zatrzymani. Strażnicy graniczni zatrzymali również kierowcę oraz pasażera, mieszkańców województwa mazowieckiego w wieku 36 oraz 31 lat za udzielanie obywatelom Wietnamu pomocy w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.
Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzą czynności zmierzające do potwierdzenia narodowości oraz tożsamości zatrzymanych. Ustalają również okoliczności wjazdu i pobytu cudzoziemców w Polsce.
To już czwarta grupa obywateli Wietnamu zatrzymana w ostatnim okresie przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej
inf.pras NOSG







A co Ty o tym myślisz?