Kiermasz Bożonarodzeniowy w Cybince
Poniedziałek 16 grudnia 2019 brak komentarzy
Tradycyjnie tydzień przed świętami Bożego Narodzenia w Gminie Cybinka odbywa się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Jest to wyjątkowe miejsce, gdzie można skosztować dobrego ciasta, wigilijnych potraw i zaopatrzyć się w świąteczne podarunki dla siebie i swoich bliskich. Chętni mogą zaopatrzyć się w świeżą rybę i choinkę.

Gminne kolędowanie, które odbyło się 14 grudnia 2019 r. uroczyście otworzyli i przekazali życzenia bożonarodzeniowe: Burmistrz Cybinki - Marek Kołodziejczyk, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Cybince - Anna Śliwińska oraz ks. Krzysztof Sudziński – Proboszcz Parafii w Białkowie, ks. Dominik Orlicki – Wikariusz Parafii w Cybince.

Dźwięk kolęd i pastorałek, który rozbrzmiewał na placu sprawił, że nawet deszczowe chmury postanowiły ustąpić miejsca innym atrakcjom, które były zaplanowane na ten dzień. Jedną z nich było uroczyste przekazanie nowego wozu strażackiego dla OSP w Białkowie oraz pokaz strażacki. Wartość samochodu to kwota 735 540 zł, gdzie 134 898,03 zł stanowi wysokość wkładu własnego Gminy Cybinka. Pozostała kwota 600 641, 97 zł jest dofinansowana ze środków RPO WL.

W trakcie kiermaszu nastąpiło również wręczenie nagród w konkursach „Cybinka za 100 lat”, „Z lawendą w tle” oraz „Kalendarz Adwentowy”. Dużym zainteresowaniem cieszył się Mikołaj, z którym można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Natomiast przy stoisku ze zbiórką żywności dla potrzebujących nie brakowało szczodrych ofiarodawców.
W stronę wszystkich osób, które włączyły się w organizację wydarzenia oraz wszystkich mieszkańców którzy w nim uczestniczyli kierujemy ogromne podziękowania.
Inf.pras. UM Cybinka

























A co Ty o tym myślisz?