Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Kadra pedagogiczna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego podnosiła swoje kwalifikacje

Niedziela 28 stycznia 2018 brak komentarzy

"Wykorzystanie eksperymentów - doświadczeń w procesie nauczania" to tytuł rady szkoleniowej przeprowadzonej w dniu 25.01.2018 przez Panie Ewelinę Włodarczyk i Magdalenę Karczewską. Obie Panie podzieliły radę na dwie części, w pierwszej przedstawiły dlaczego warto wdrożyć doświadczenia w proces dydaktyczny i jakie mogą przynieść korzyści dla uczniów m.in.pobudzają wyobraźnię, uczą logicznego myślenia, uczą stawiania hipotez, sprzyjają pogłębianiu wiedzy, sprzyjają większej aktywności na lekcji i wiele innych. Zaś w drugiej zaprezentowały kilka eksperymentów jakie można wykorzystać na różnych lekcjach np. Powietrze jest wszędzie czyli utrzymanie i poruszanie balonem za pomocą suszarki, zaparzenie balonowej herbaty czy taki temat jak siła przyciągania, tu udowodniły, że jest to szerokie pojęcie. Można przyciągać za pomocą magnesu, naelektryzowanego balona a także pozbyciu się tlenu z różnych pojemników. Czy to możliwe? Przekonajmy się sami. Zapraszamy do fotorelacji.

oprac.wł. Ewelina Włodarczyk / Magdalena Karczewska

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 25 czerwca 2026 7:02:47
  • imieniny obchodzą:

    Dorota, Łucja, Wilhelm

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij