Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Już półtora roku aktywizują Kunowice i okolice

Poniedziałek 29 sierpnia 2022 brak komentarzy

Już półtora roku aktywizują Kunowice i okolice

W marcu 2021 roku w Kunowicach powstała Fundacja Promet Kids. Podmiot, który zrodził się z miłości do dzieci, z doświadczenia pracy z nimi i znajomości ich potrzeb, a nade wszystko z chęci zaktywizowania i ciekawego zajęcia dla naszych najmłodszych. Dziś, po kilkunastu miesiącach działalności Fundacji, możemy już z dumą wyliczyć jej sukcesy i zrealizowane programy. Poznajcie je i zobaczcie, co jeszcze w najbliższym czasie będzie działo się dzięki Fundacji.  

Latem tego roku, dzięki organizacji Fundacji, grupa kilkudziesięciu dzieci z powiatu wzięła udział w wakacyjnym wyjeździe do Poronina. Wypełniony atrakcjami tydzień w górach pozwolił na integrację, zabawę i zasłużony odpoczynek. Tuż po nim pod szyldem Promet Kids odbyły się jeszcze trzy turnusy półkolonii letnich. Spotkania, wycieczki, zabawy – wszystko to podzielone na turnusy tematyczne tak, aby każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie. I tak właśnie się stało. 

Plan i kolejne projekty

Już od września zaś Fundacja realizowała będzie nowe projekty. Właśnie ruszyły zapisy do jednego z nich – muzycznego pomysłu - „Śpiewamy i frajdę z tego mamy”, w ramach którego dzieci z Kunowic i okolic będą mogły uczestniczyć w bezpłatnych lekcjach śpiewu. Powstanie także zespół muzyczny, który da występ przed lokalną publicznością. Projekt ten będzie współfinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację na Rzecz Collegium Polonicum. Szczegóły i zapisy znajdują się pod linkiem - https://promet-kids.pl/dzialaj-lokalnie/

Ponadto od września ruszy również inny projekt - „Mama na pełen etat” w ramach III edycji programu Skrzydła dla Mamy, sfinansowany przez Fundację BGK. Tutaj swoją uwagę skupimy na powracających z urlopów macierzyńskich i wychowawczych mamach naszych maluszków. Przekonamy, że mama ma moc, a praca po powrocie może być przyjemnością i spełnieniem siebie. Szczegóły już niebawem! 

Kontynuowane będą również spotkania w szkołach podstawowych na terenie Gminy Słubice w ramach zadania publicznego zatytułowanego „Mam eMOCje, czyli o sile zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży” (https://promet-kids.pl/mam-emocje/) realizowanego we współpracy z Gminą Słubice. W ramach tej kooperacji w październiku w Kunowicach odbędzie się duży piknik integracyjny z okazji Dnia Zdrowia Psychicznego „Jestem, więc czuję”. Wszystkie jego atrakcje przedstawimy Państwu w najbliższych tygodniach. A jest na co czekać! 

Więcej niż Fundacja

Działania społeczne z myślą o mieszkańcach powiatu słubickiego to jednak jeszcze nie wszystko. Na co dzień Fundacja Promet Kids prowadzi również niepubliczne przedszkole dla dzieci, w którym podopieczni poznają otaczający świat przez działanie i rozwijają swoje pasje. A wszystko to w duchu zgodności z matką naturą, wzajemnego szacunku i empatii. Zdradzimy, że są jeszcze ostatnie wolne miejsca na semestr 2022/2023. 

Więcej o Fundacji i Przedszkolu Promet Kids, a także szczegóły dotyczące kolejnych inicjatyw znajdziecie Państwo na stronie www.promet-kids.pl oraz na Facebooku https://www.facebook.com/prometkids. Zachęcamy do sledzenia, a przede wszystkim do włączania się w liczne projekty i działania Fundacji. 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 30 września 2022 15:32:44
  • imieniny obchodzą:

    Wera, Zofia, Honoriusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij