Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Jest dotacja na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach

Czwartek 1 kwietnia 2021 brak komentarzy

W ramach kolejnego konkursu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Gmina Słubice dostanie 300 tys. zł bezzwrotnego wsparcia na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach. Burmistrz Mariusz Olejniczak przypomina też, że z tego samego programu, w ramach pierwszego konkursu gmina dostała ponad 2,9 mln zł, za co właśnie buduje halę sportową przy Szkole Podstawowej  nr 3 w Słubicach.  

Jak podkreśla dyrektorka „dwójki” Katarzyna Leśniak- Werwińska termomodernizacja szkoły to kolejny etap prac, które znacząco podniosą standard placówki. Wcześniej gmina sfinansowała m.in. modernizację sieci elektrycznej w całej szkole, wyremontowała sale lekcyjne i korytarze, postawiła nowoczesną halę sportową, rozbudowała system monitoringu i urządziła nowoczesny gabinet do terapii dla dzieci.

W ramach termomodernizacji budynek zostanie docieplony i zyska nową elewację. Kolory będą nawiązywać właśnie do nowej hali sportowej.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program pomocowy dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię.

To nie jedyna dotacja, na którą liczyła gmina. – Wystąpiliśmy też do Banku Gospodarstwa Krajowego o premię termomodernizacyjną – mówi burmistrz. 

inf.pras Gmina Słubice

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 18 czerwca 2021 6:46:46
  • imieniny obchodzą:

    Elżbieta, Paula, Marek

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij