Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Jeden darmowy test w tygodniu dla pracujących w DE

Poniedziałek 22 marca 2021 brak komentarzy

Najnowsza informacja prasowa MSW Brandenburgii z dnia 22.3.2021 r. 

https://mik.brandenburg.de/mik/de/start/service/presse/pressemitteilungen/detail/~22-03-2021-einreise-von-berufspendlern-von-polen-nach-brandenburg

Osoby dojeżdżające do pracy muszą posiadać aktualne zaświadczenie od pracodawcy.
Kraj sąsiadujący z Brandenburgią został uznany przez rząd federalny za obszar o wysokiej zachrowalności. Wynikają z tego szczególne obowiązki przy wjeździe z Polski do Brandenburgii. 

- Rząd Brandenburgii uczynił wyjątek dla osób dojeżdżających do pracy. W związku z tym wymagane są tylko dwa negatywne wyniki testu na tydzień. 

- Osoby dojeżdżające do pracy muszą jednak posiadać aktualne potwierdzenie zatrudnienia od pracodawcy lub zleceniodawcy, aby móc wjechać na teren Brandenburgii. 

- Takie zaświadczenie uprawnia daną osobę do wjazdu na teren Brandenburgii bez wcześniejszego testu. Test powinien zostać przeprowadzony w miejscu pracy lub w drodze do pracy.

- Dla obcokrajowców, którzy są zatrudnieni w Brandenburgii i podlegają ubezpieczeniu społecznemu oraz mogą to udowodnić aktualnym pisemnym zaświadczeniem od pracodawcy, Brandenburgia przejmie koszty przynajmniej jednego szybkiego testu w tygodniu w publicznych centrach testowania. 

- Osoby dojeżdżające do pracy, które są zatrudnione w innym kraju związkowym (np. w Berlinie) są w Brandenburgii traktowane jako osoby jadące tranzytem. Przy wjeździe do Brandenburgii osoby te nie potrzebują negatywnego wyniku testu, ale muszą opuścić Brandenburgię najszybszą drogą. 
[Komentarz Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji: w pozostałych landach, np. w Berlinie obowiązuje mimo wszystko wymóg posiadania negatywnego wyniku testu.]

info: Kooperationszentrum / Centrum Kooperacji / Frankfurt an der Oder  Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 4 grudnia 2023 3:41:51
  • imieniny obchodzą:

    Barbara, Bernard, Krystian

Ostatnie komentarze
Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij