Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Hala sportowa w Słubicach już niemal gotowa. Wkrótce otwarcie

Środa 11 stycznia 2023 brak komentarzy

Na tę inwestycję uczniowie ze Słubic czekają od dawna. I już wkrótce będą mogli z niej korzystać. Sala sportowa z prawdziwego zdarzenia przy Zespole Szkół Licealnych jest już niemal gotowa.

Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Licealnych w Słubicach (jednostki prowadzonej przez starostwo powiatowe) ma priorytetowy charakter. Obecnie zajęcia sportowe odbywają się w budynku po byłej stajni, który dziś znajduje się w bardzo złym stanie technicznym.

- To jest inwestycja, z którą czuję się mocno związany. Decyzja o tym, by rozpocząć tę budowę, zapadła w czasie, gdy byłem jeszcze starostą. Cieszę się, że mimo braku absolutnej pewności, że uda się to zrobić podjęliśmy tę bardzo potrzebną decyzję. Województwo wsparło finansowo to przedsięwzięcie kwotą blisko 2,4 mln zł. Szkoła jest chyba jedną z ostatnich placówek, która od kilkudziesięciu lat nie posiada własnej sali sportowej. Chciałbym, żeby młodzież jak najszybciej mogła z tego obiektu korzystać – podkreśla członek zarządu województwa Marcin Jabłoński.

Prace przy budowie hali postępują i mają się ku końcowi. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to uczniowie będą mogli już z niej korzystać od nowego roku szkolnego.

Budowa Sali sportowej w Słubicach na finiszu

To zostało już wykonane:

 • Obecnie zakończono wszystkie roboty budowlane związane ze ścianami zewnętrznymi, dachem, elewacją stolarką zewnętrzną.
 • Zakończono też większość robót wykończeniowych – ułożono płytki posadzkowe i ścienne, tynki ze szpachlowaniem oraz malowaniem, wszystkie zabudowy i część sufitów podwieszanych. Do zakończenia pozostały sufity podwieszane oraz zabudowy HPL prysznicy i toalet.
 • Wykonane zostały roboty sanitarne w zakresie instalacji wodno–kanalizacyjnej oraz instalacji C.O. wraz z wyposażeniem kotłowni.
 • Wykonano całą instalację elektryczną.
 • Wykonano systemy wentylacji.
 • Wykonano dostawy drzwi wewnętrznych drewnianych oraz zabudów drewnianych toalet wewnętrznych;
 • Zakończono wykonanie posadzek z płytek na klatce schodowej;
 • Dostarczono już materiały budowlane do wykonania posadzki sportowej tj. podbudowa oraz wykładzina sportowa;
 • Do zakończenia pozostały: montaż drzwi wewnętrznych oraz podłogi sportowej, a także balustrad i trybun.

Wsparcie z budżetu województwa

Budowa nowej hali rozpoczęła się w styczniu 2019 r. z inicjatywy ówczesnej dyrektor Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach, a jednocześnie radnej województwa Marii Jaworskiej. W pierwszym etapie inwestycji wykonano stan surowy otwarty, w kolejnym większość robót z zakresu stanu surowego zamkniętego. Łączny koszt inwestycji wynosi 5,5 mln zł. W 2019 r. na realizację zadania wydatkowano 2,2 mln zł. W 2020 r. kwotę w wysokości 1,3 mln z budżetu Województwa Lubuskiego. W 2021 r. udzielono jeszcze pomocy finansowej w wysokości 1 mln zł, co pozwoliło zrealizować kolejny etap zadania obejmujący większość robót pozostałych do zakończenia tej wyczekiwanej od dawna inwestycji. Chodzi o m.in. elewację, wszystkie roboty wewnątrz hali oraz instalację i przyłącza zewnętrzne do budynku.

Starostwo powiatowe dementuje nieprawdziwe informacje

Co ważne, pieniądze przekazane na budowę hali w ramach dotacji z budżetu województwa, zostały już rozliczone: w sposób prawidłowy i terminowy. Informacje na temat finansowania hali sportowej musiał pod koniec ub. roku sprostować rzecznik prasowy starostwa Wojciech Obremski. Chodziło o słowa radnej województwa Aleksandry Mrozek.

- W imieniu starosty słubickiego Leszka Bajona informuję, że wojewódzka radna pani Aleksandra Mrozek rozpowszechnia w mediach nieprawdziwe przekazy dotyczące budowy sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Licealnych w Słubicach. Nieprawdą jest zarówno stwierdzenie, iż „powiat słubicki otrzymał 70 procent finansowania hali sportowej”, jak również to, iż „kwota [dotacji ze środków województwa] nie jest monitorowana". Wszystkie dotacje z województwa zostały rozliczone w terminie, a ich łączna kwota wyniosła około 40 procent całkowitych kosztów związanych z budową obiektu. Jeśli chodzi o czasowe zastoje na placu budowy, nie były one w żaden sposób związane z kwestiami finansowymi, lecz czynnikami zewnętrznymi, niezależnymi od powiatu i starostwa, m.in. nieuzyskaniem zgody od PGNiG na przyłącze gazowe. Reasumując: budowa trwa, wkrótce wchodzi w końcowy etap, nie jest w żaden sposób zagrożona, zaś środki przekazane na jej budowę w ramach dotacji z budżetu województwa zostały rozliczone w sposób prawidłowy i terminowy. Jednocześnie mamy nadzieję, że zaszczycą nas Państwo swoją obecnością podczas uroczystego otwarcia sali gimnastycznej, na które już dziś starosta serdecznie zaprasza - pisał w liście do radnych województwa Wojciech Obremski.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 13 lipca 2024 17:18:09
 • imieniny obchodzą:

  Małgorzata, Ernest, Henryk

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij