Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Graficiarze z Niemiec zatrzymani

Wtorek 6 października 2020 5 komentarzy

Sprawne i skuteczne działania policjantów z Komisariatu Policji w Rzepinie oraz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w Rzepinie doprowadziły do zatrzymania dwóch graficiarzy. Malarze – amatorzy umieszczali swoje malunki na wagonach pociągu pasażerskiego.

W środę (29 września), w wyniku wspólnych działań podjętych przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z policjantami z Komisariatu Policji w Rzepinie zatrzymano dwie osoby mające związek z aktem wandalizmu.
Podczas czynności ustalono, że mężczyźni w wieku 17 i 20 lat są obywatelami Niemiec. Będąc w Rzepinie przejazdem,  wpadli na pomysł umieszczenia graffiti na wagonach pociągu pasażerskiego. Przy zatrzymanych graficiarzach policjanci znaleźli puszki po farbach. 17 i 20-latek trafili do policyjnego aresztu. W czwartek (30 września) stanęli przed słubickim sądem i w trybie przyspieszonym odpowiadali za umieszczanie napisów w miejscu niedozwolonym. Sąd ukarał zatrzymanych mężczyzn grzywną w kwocie 400 złotych. Nałożył również na nich obowiązek solidarnej zapłaty nawiązki w kwocie 600 złotych na rzecz pokrzywdzonego oraz przepadek dowodów rzeczowych służących do popełnienia wykroczenia.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 30 września 2022 14:20:15
  • imieniny obchodzą:

    Wera, Zofia, Honoriusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij