Gminy wspólnie przygotują lokalną strategię działania pod nową perspektywę finansową UE na lata 2021-2027
Środa 25 listopada 2020 brak komentarzy
Dziś w Urzędzie Miejskim w Słubicach włodarze gmin z powiatu słubickiego podpisali list intencyjny którego celem będą wspólne działania stron w nadchodzącej nowej perspektywie finansowej UE na lata 2021 - 2027.
– Nowa perspektywa finansowa UE na lata 2021-2027 skłoniła nas, żeby stworzyć lokalną strategię działania i razem realizować projekty o znaczeniu ponadlokalnym – mówił burmistrz Mariusz Olejniczak podczas spotkania jako jeden z sygnatariuszy listu intencyjnego o współpracy pomiędzy gminami: Kostrzyn nad Odrą, Rzepin, Ośno Lubuskie, Cybinka, Górzyca i Słońsk.
– Celem współdziałania stron będzie zobowiązanie do wzajemnego wsparcia i intensyfikacja działań w możliwie szerokim zakresie, w szczególności w dziedzinie edukacji, kultury i dziedzictwa kulturowego, turystyki i sportu, ochrony środowiska, infrastruktury społecznej i zdrowotnej, a także współpracy transgranicznej – zadeklarowali, w podpisanym dziś, w Urzędzie Miejskim w Słubicach, liście intencyjnym, wszyscy jego sygnatariusze do których należą: dr Andrzej Kunt, burmistrz Kostrzyna nad Odrą, Marek Kołodziejczyk, burmistrz Cybinki, Sławomir Dudzis, burmistrz Rzepina, Stanisław Kozłowski, burmistrz Ośna Lubuskiego, burmistrz Słubic, Mariusz Olejniczak a także wójt Górzycy Robert Stolarski i Janusz Krzyśków, wójt Słońska.
(foto: Gmina Słubice)







A co Ty o tym myślisz?