Darowizna w Słubicach powodem wezwania Jurka Owsiaka na przesłuchanie
Sobota 30 grudnia 2017 brak komentarzy
Sygnalista zawiadamia organy ścigania w sprawie Jurka Owsiaka
Jak informuje Jurek Owsiak na swoim profilu społecznościowym, spotkała go przykra niespodzianka, która dotyczyła jego pobytu w Słubicach w dniu 23 listopada 2017 r.
Wtedy Jurek Owsiak odwiedził Szpital w Słubicach, gdzie przekazał słubickiej lecznicy lampy do fototerapii noworodków o łącznej wartości blisko 25 tys. zł! które będą służyć oddziałowi ginekologiczno - położniczo-noworodkowemu. Później odbyła się jego słynna rozprawa sądowa podczas której został ukarany naganą i 100 zł oraz został obciążony kosztami zryczałtowanym w wysokości 30zł. W sumie - został uznany za winnego, kara naganny i 130zł.
Film z pobytu Jurka Owsiaka w Szpitalu im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach
Wczoraj (29 grudnia br.) pojawił się wpis w którym Jurek informuje, że z powodu darowizny jakiej dokonała słubicka Fundacja “Pomagamy” na rzecz WOŚP wręczając mu pod sądem kubek z pieniędzmi, może on (Jurek Owsiak) ponieść prawne konsekwencje. Jak sam przyznaje: “ Pamiętacie sprawę w Słubicach? Było to między innymi spotkanie z sympatykami Fundacji, które mile nas zaskoczyło. Dali oni wyraz swojej dezaprobacie wobec całej sprawy i zorganizowali spontaniczną zbiórkę pieniędzy. Jej wynikiem był kubek wypchany banknotami i monetami, który został mi wręczony. (Było w nim 1189 zł i 55 groszy (drobne euro sztab WOŚP wymienił na złotówki). Nie tylko podziękowałem bardzo gorąco, ale podkreśliłem, że nasza Fundacja żadnych zbiórek nie prowadzi (oprócz tej styczniowej) w takiej formie i o takim czasie. Prosiłem, aby organizatorzy tej zbiórki po prostu wpłacili pieniądze na nasze konto. Wtedy powiedziano mi, abym wpłacił je bezpośrednio, a organizator zbiórki jest przecież widoczny na kubku (była tam nazwa Fundacji, która za tym stała).”
Film z wyjścia Jurka Owsiaka ze słubickiego sądu i przekazania “kubka wypchanego pieniędzmi”:
W dalszym poście Jurka czytamy o złożeniu przez “Sygnalistę” - osobę zgłaszającą nieprawidłowości w firmach, korupcję czy przestępstwa do organów ścigania, co się w związku z tym wydarzyło:
“Tak się stało, ale wspomniany Sygnalista nie śpi. Natychmiast złożył doniesienie na policję o nielegalnej zbiórce. Także my natychmiast sprawdziliśmy - podana Fundacja w swoim statusie ma prawo do całorocznej zbiórki pieniędzy. A więc formalnie wszystko grało. Jednak zawiadomienie Sygnalisty poszło i uruchomiło cały aparat kontrolny. Kilka dni temu z wezwaniem na komendę policji na mojej dzielnicy, pojechałem złożyć wyjaśnienia, które oczywiście zabrały dużo czasu i osobiście tylko powiem - przemiła pani policjantka przesłuchująca była tak samo skrępowana jak ja, bo sprawa jest po prostu idiotyczna, a sprawdzić możliwości prawne Fundacji można było na miejscu, w Słubicach, „w minutę osiem”. Spisano zeznania, uleciał wspomniany cenny czas, a na końcu sprawa, mam nadzieję, uleciała daleko hen. Ale Sygnalista zrobił swoje”.
W tym wypadku pozostaje sądzić, że sprawa zostanie umorzona. Będziemy informować o tym na bieżąco.
Zapraszamy do obejrzenia filmów z pobytu Jurka Owsiaka w Słubicach, wyroku sądu, a także rozprawy. Zapraszamy do naszego kanału na You Tube.
Ogłoszenie wyroku:
Film z rozprawy sądowej







A co Ty o tym myślisz?