Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Czwartego września odbędzie się 3.Słubicko-Frankfurcki Marsz Równości

Poniedziałek 29 sierpnia 2022 brak komentarzy

Komunikat organizatorów:

"W niedzielę, 4.09.2022 r., odbędzie się III Słubice-Frankfurt Pride.
Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 12:00 na Placu Bohaterów w Słubicach i wyruszy w kierunku Frankfurtu nad Odrą z muzyką i sztuką dragu o godzinie 13.
Osoby, które mogą lub chcą uczestniczyć w marszu równości dopiero w Niemczech, mogą dołączyć do przemarszu na moście o godzinie 14.

Od godziny 15 na Brückenplatz/Placu Mostowym we Frankfurcie nad Odrą będzie mieć natomiast miejsce koncert, na którym w tym roku wystąpią queerowe osoby artystyczne na uchodźctwie z Ukrainy, Syrii i Rosji, mianowicie Enana, Nika Kraush/Britney Manson, Ala Urwał oraz Krapka;Koma.
Na scenie pojawi się również muzyczny przedsmak specjalnego spektaklu "Lila Lied Queer Cabaret", który zostanie wystawiony 24 września we frankfurckim Kleist Forum z niemieckimi i polskimi napisami.

Słubice-Frankfurt Pride 2022 odbędzie się pod hasłem "Queers against Borders" i skupi się na ludziach na uchodźctwie.

Solidaryzujemy się z queerowymi osobami uchodźczymi wszelkiego pochodzenia!
Krytykujemy trwające łamanie praw człowieka na granicy polsko-białoruskiej i w obozach dla uchodźców w Polsce, gdzie osoby bezbronne, nie tylko queer, są narażone na przemoc.

Jesteśmy solidarni z osobami queer na Ukrainie, które bronią swojego istnienia i praw przed rosyjską agresją. Wspieramy też wszystkich, którzy uciekli lub chcą uciec przed wojną do bezpiecznych regionów w Europie, ale nie mogą tego zrobić z powodu swojej płci.

Queerowe osoby uchodźcze doświadczają wiele dyskryminacji ze strony władz, społeczeństwa, a także wewnątrz naszej społeczności. Zdecydowanie potępiamy nielegalne deportacje uchodźczych osób queer przez Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców, czasem nawet do krajów takich jak Pakistan, gdzie homoseksualność jest karana śmiercią.
Na naszym Pride o swoich doświadczeniach opowiedzą osoby queer m.in. z Iraku i Ukrainy.
Ponadto opowiedzą o sobie osoby trans* z Niemiec i Polski. Są one najmniejszą grupą w naszej społeczności, a mimo to często to właśnie na nich najostrzej koncentruje się queerfobiczny dyskurs.

Spodziewamy się, że przedstawiciele polityczni miast Frankfurt nad Odrą oraz Słubice wezmą udział w naszym wydarzeniu.

W ostatnich dwóch latach Słubice-Frankfurt Pride przyciągał około 1000 osób. W 2022 roku zespół organizacyjny Słubice-Frankfurt Pride został wyróżniony prestiżowym Medalem Theodora Heussa za swoje zaangażowanie w rozwój społeczeństwa obywatelskiego i walkę o prawa człowieka"."
 

materiały foto/video: NaszeSłubicePL

 

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 czerwca 2024 3:41:20
  • imieniny obchodzą:

    Bogna, Florentyna, Rafał

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij