Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Co dalej z przejściem dla pieszych przy Alei Młodzieży Polskiej na wysokości kiosku RUCHu?

Poniedziałek 8 listopada 2021 brak komentarzy

Otrzymaliśmy od Was mnóstwo zapytań oraz zdjęć likwidowanego przejścia dla pieszych przy Alei Młodzieży Polskiej na wysokości kiosku RUCHu. 

Jak poinformował naszą redakcję Marek Pilaczyński - rzecznik zielonogórskiej GDDKiA powodem było bezpieczeństwo pieszych związane z dostosowaniem przejść dla pieszych z nowymi przepisami. 

Pod naszym postem na FB zamieściliście Państwo dużo komentarzy. Pani Malwina napisała: Cieszę się, że to przejście jest likwidowane gdyż uważam je za niebezpieczne. Niejednokrotnie będąc matką z wózkiem spotykałam się z sytuacją gdzie kierowcą jednego pasa się zatrzymywał a drugiego już nie. Od kościoła poprzez ul. Grzybową wszystkie przejścia powinny być z sygnalizacją. Pan Grzegorz napisał: Ujmę to w ten sposób; człowiek z natury dąży do tego by sobie upraszczać życie. Brak przejścia w tym miejscu nie spowoduje, że ludzie przestaną tędy chodzić. To był naturalny ciąg pieszy.

Niestety, naturalnego przejścia nie będzie. Obecnie postawiono barierki oddzielające chodnik od ulicy, zerwano namalowane na asfalcie pasy, usunięto część chodnika i krawężników.

Magdalena Jankowska  - rzecznik Komendy Powiatowej Policji w  Słubice również potwierdziła, że pracownicy GDDKiA wraz z policjantami ze słubickiej drogówki wyznaczyli to miejsce jako potencjalnie niebezpieczne. “W przeszłości właśnie na tym przejściu dochodziło do największej ilości zdarzeń z udziałem pieszych. Obecnie aby przejście na drugą stronę drogi piesi będą mieli do dyspozycji przejście z sygnalizacją świetlną na wysokości Pizzeri Patrol, lub przejście na wysokości Drogerii Rossmann”.


GDDKiA na wykonanie prac ma czas do końca listopada.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 4 grudnia 2023 3:31:57
  • imieniny obchodzą:

    Barbara, Bernard, Krystian

Ostatnie komentarze
Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij