Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Co dalej z basenem w Słubicach?

Piątek 2 lipca 2021 1 komentarz

Wczoraj podczas konferencji prasowej prezes zarządu Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odpowiadał na pytania dziennikarzy.

"Sytuacja na dziś wygląda następująco: w Słubicach basenu praktycznie nie ma"  -  mówi Krzysztof Murdza - prezes SOSiR. "Basen jest w tragicznym stanie technicznym, (m.in. zapadły się brodziki), co pokazały badania, które dwukrotnie zleciliśmy (w lutym i pod koniec marca). Firmy wykonujące badania zrobiły kilkadziesiąt odwiertów z których jednoznacznie wynika, dno basenu jest w miar® stabilne ale ściany boczne nie mają nośności i grozi to zawaleniem się ścian basenu a wał znajdujący się przy ul. Sportowej mógłby nie wytrzymać tego ciężaru. Wtedy cała woda spłynełaby na ulice Sportową. 

Co dalej?

"Obecnie SOSIR ma już skończony projekt budowlany i projekt wykonawczy nowego basenu. Dokumentu trafiły już do konserwatora zabytków. Teraz czekamy na dalsze ruchy, ponieważ każdy element robót wymaga konsultacji z konserwatorem. Część pieniędzy SOSiR ma zabezpieczone. Lada moment zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie i mam nadzieję, że w roku 2022 będziemy mogli się cieszyć nowym basenem.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 13 lipca 2024 17:30:36
  • imieniny obchodzą:

    Małgorzata, Ernest, Henryk

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij