Chciał wjechać z zakazem do Polski
Piątek 29 czerwca 2018 brak komentarzy
Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali cudzoziemca, który pomimo obowiązującego go zakazu wjazdu do Polski nielegalnie przekroczył granicę.
W dniu 26 czerwca 2018 r. funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku w autokarze jadącym z Warszawy do Berlina przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec 34-letniego obywatela Ukrainy. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w dostępnych systemach informatycznych okazało się, że jest on osobą niepożądaną na terytorium Polski. Obywatel Ukrainy został zatrzymany. Cudzoziemiec próbował ominąć obowiązujący go zakaz wjeżdżając do Polski przez Słowację. Teraz mężczyzna zostanie pod konwojem doprowadzony do przejścia granicznego i przekazy stronie ukraińskiej.
inf.pras: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej







A co Ty o tym myślisz?