Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Burmistrz z sanepidem zamykają bazar

Wtorek 4 sierpnia 2020 brak komentarzy

Jak informuje Urząd Miejski w SŁUBICACH z powodu wykrycia koronowirusa u kilku osób pracujących na słubickim targowisku, od jutra do czwartku właściciele stoisk i ich pracownicy z trzech miejskich bazarów będą poddani testom na Covid-19. Do pracy będą mogli wrócić natychmiast po uzyskaniu negatywnego wyniku. 

Z tego powodu we wtorek całkowicie zamknięty będzie największy bazar w Słubicach, znajdujący się koło Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w środę znajdujące się w sąsiedztwie – Targowisko pod Dębami, a w czwartek mały bazar przy ul. Kopernika - takie ustalenia zapadły dziś podczas spotkania burmistrza Mariusza Olejniczaka m.in. z Krzysztofem Dobrowolskim, p. o dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słubicach.

Wymazy do testów pobierane będą od jutra w namiocie lodowiska na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Sanepid dostanie wsparcie wojska, żeby jak najszybciej przebadać wszystkie osoby. – Wyniki będziemy mieli najpóźniej po 3 dobach – mówi K. Dobrowolski. Tylko z ujemnym wynikiem testu zarówno właściciela stoiska jak i pracowników, będzie można podjąć pracę. – Dlatego w interesie każdej z osób związanych z bazarami jest, żeby się przebadać. Bez testu nie będą mogły wrócić do pracy - podkreśla K. Dobrowolski.

Każda osoba, która zgłosi się do badania musi mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość.

Przebadani też zostaną pracownicy ochrony i osoby pracujące na bazarach związane z ich administracją.

- Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób nie będzie zadowolonych z tego, że zamkniemy targowiska na te poszczególne dni ale mamy świadomość, że jeżeli nie przebadamy wszystkich i dojdzie do kolejnych zarażeń trzeba by zamknąć bazar na miesiąc a może nawet dłużej – podkreśla burmistrz.

Jak mówił podczas spotkania dyrektor K. Dobrowolski na terenie powiatu słubickiego mamy obecnie 14 potwierdzonych przypadków zakażenia Covid-19. – Bazar traktujemy już jako ognisko zachorowań, dlatego musimy zrobić badania przesiewowe i sprawdzić, czy ktoś jeszcze nie został zarażony – dodał.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 28 stycznia 2023 13:21:20
  • imieniny obchodzą:

    Walery, Radomir, Karol

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij