Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Aktywny Kalendarz Adwentowy 2021: zgłoszenia możliwe do 21 września!

Wtorek 31 sierpnia 2021 brak komentarzy

Aktywny Kalendarz Adwentowy 2021: zgłoszenia możliwe do 21 września!

Okres składania wniosków w ramach tegorocznego Aktywnego Kalendarza Adwentowego w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą rozpoczął się 25 sierpnia. Już po raz trzynasty różne instytucje i partnerzy mogą zrealizować w adwencie transgraniczne wydarzenia.  Poszukujemy 24. tętniących życiem punktów programu dla mieszkańców Dwumiasta Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Od 01 do 24 grudnia każdego dnia wybrane projekty otworzą drzwi swojej instytucji i zaoferują zainteresowanym gościom możliwość spotkania się w przedświątecznej atmosferze. Poszukujemy inicjatyw, stowarzyszeń, sklepów i instytucji, które nie tylko w oryginalny sposób celebrują przedświąteczny czas, ale także skupiają różne grupy docelowe, zwłaszcza w kontekście współpracy z innymi instytucjami oraz wymiany między pokoleniami i narodowościami. W celu dalszego pogłębienia współpracy w Dwumieście i wzajemnego poznania instytucji i ofert po drugiej strony Odry, istotne jest zachowanie polsko-niemieckiego charakteru wydarzenia. W tej kwestii pomocą może służyć zespół organizacyjny. 

 

W związku z nieprzewidywalną sytuacją spowodowaną przez pandemię SARS CoV-19, zespół organizacyjny oferuje gospodarzom możliwość włączenia wydarzeń w formatach cyfrowych i online do programu kalendarza adwentowego.

 

Zainteresowane osoby i instytucje mogą zgłosić pomysł swojego wydarzenia do dnia 21 września 2021 roku poprzez formularz zgłoszeniowy, który w tym roku dostępny jest online. Formularz można znaleźć w języku polskim i niemieckim online na Stronie miasta Frankfurtu nad Odrą w dziale Spraw Obywatelskich (Bürgerplattform) przy inicjatywach w ramach "Aktywnego Kalendarza Adwentowego 2021" (https://www.frankfurt-oder.de/Angebote-Beteiligungen/Beteiligungen/B%C3%BCrgerinitiativen-Aktionen/Lebendiger-Adventskalender-/Anmeldung-/ )

 

Zespół organizacyjny:

Rafał Mocny, Katolickie Centrum Studenckie „Parakletos" Słubice

Christa Moritz, Wohnungswirtschaft Frankfurt (Oder) GmbH

Adrianna Rosa-Zarzycka, Arbeiten und Leben in historischen Gebäuden gGmbH 

Anja Greschke; Stadtverwaltung Frankfurt (Oder) 

Iwona Karaban; Gmina Słubice

Sören Meier-Klodt, Quartiersmanagement Frankfurt (Oder) 

AStA Europa Universität Viadrina

 

Projekt finansowany jest przez Fundusz Małych Projektów (KPF) Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 23 października 2021 4:09:57
  • imieniny obchodzą:

    Marleny, Edwarda, Seweryna

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij